×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Створити музей Юліана Дороша та надати в оренду приміщення терміном на 25 років просить Роман Грицевич

Сьогодні, 25 листопада, під час пленарного засідання сесії Львівської міської ради депутат фракції «Європейська Солідарність» Роман Грицевич звернувся до міського голови з ініціативою створення музею українського фотографа Юліана Дороша. Депутат просить надати в оренду приміщення для музею терміном на 25 років, а також переконаний, що такий музей стане спільним культурним проєктом  Львівської міської ради та Львівської обласної ради.

 «До мене як до депутата Львівської міської ради звернулись родичі Юліана Дороша (1909-1982 рр.) – українського фотографа, піонера української кінематографії, етнознавця, засновника Українського фотографічного товариства – п. Марія та Тетяна Крушельницькі.

Упродовж кількох років Національний музей робив певні кроки щодо створення меморіального музею Андрія Дороша, але не зміг його організувати і відмовився від нього. На сьогодні погоджується взяти меморіальний музей Дорошів під свою опіку КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей» у Винниках», - розповідає Роман Грицевич.

 За словами депутата, як можливий термін оренди УКВ Львівської міської ради пропонує 10 років. Натомість, на необхідні ремонтні роботи і організацію експозиції на належному рівні потрібний певний час – це вже частина цього терміну.

 «Усім відомо, що працівники «Історико-краєзнавчого музею» хочуть і вміють працювати на рівні сучасних вимог. Чому тоді 10 років, а не хоча б 25-30? Саме у цьому музеї (у Винниках) за останні роки відбулося багато виставок з використанням робіт Юліана Дороша присвячених не  тільки його творчості, видано чудовий альбом «Галичина ХХ ст.. у світлинах Юліана Дороша. Сьогодні вкрай важливо, щоб приміщення родини Дорошів було збережене як інтерактивний мистецький простір-музей і стало ще однією перлиною Львова», - Роман Грицевич.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради