×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Депутатка Вікторія Христенко наполягає на створенні стратегії безпечного дитинства у Львові

Вікторія Христенко закликала сформувати робочу групу по напрацюванню стратегії безпечного дитинства у Львові, розробити політики безпеки для всіх, хто працює з дітьми і закласти в бюджет на 2022 рік створення Зелених кімнат мінімум у двох районах міста. Відповідне звернення до львівського міського голови депутатка озвучила на сесії Львівської міської ради 25 листопада.

 За словами депутатки "Голосу", цифри, що стали відомі внаслідок всеукраїнського дослідження “Сексуальне насилля в Україні. Від усвідомлення до захисту”, вражаючі. 24 листопада дослідження, здійснене дослідницькою агенцією Fama, презентував Центр гідності дитини Українського Католицького Університету. В дослідженні йшлося про те, що 23% українців пережили сексуальне насильство та/або домагання в дитинстві, 4% українців пережили зґвалтування, 60% жертв нікому не сказали про те, що трапилося.

 “Це означає, що потенційно у кожному класі чи садочковій групі є жертви сексуального насильства, і вони, можливо, є тут, у цьому залі”, — наголосила вона.

Депутатка навела й інші цифри, зокрема про те, що 42% опитаних вперше дізнались про секс від друзів, а 17% від батьків, однак 93% визнали, що хотіли б дізнатися таку інформацію від батьків. Також 52% покладають відповідальність за статеве виховання на педагогів. 46% українців хотіли б сексуальну освіту у школах для дітей ще до 8 років, 80% — для дітей від 9 років та 92% для дітей від 14 років. “Це ж саме дослідження показало можливу модель статевого виховання, яку окреслили самі респонденти”, — вважає вона.

Відтак автори звернення закликали сформувати робочу групу по напрацюванню стратегії безпечного дитинства в місті, залучаючи Центр гідності дитини, щоб напрацювати концепції безпечних навчальних закладів. Потрібно розробити міські політики безпеки для всіх, хто працює з дітьми і потенційно може зіткнутися з жертвою. Впровадити тренінги з безпеки дитинства у форматі обов’язкових перед тим, як розпочати навчальний рік, також розробити інструктажі з безпеки для дітей та батьків. Також закликали закласти в бюджет на 2022 рік створення Зелених кімнат мінімум у двох районах міста.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.