Версія для друку

Сквер в Рясне-1, який висадив підприємець, місто хоче визнати офіційною зеленою зоною

Цей чоловік на фото - Володимир Вербовський - директор підприємства “Лінія”, яке переробляє пластик на Рясне з початку незалежності країни. 20 років тому хащі перед Електроном Володимир перетворив на справжній ботанічний сад за власні кошти.

 2.jpeg

 

Підприємець висадив понад сотню рідкісних дерев. Поділив територію на три зони: щоб було де полежати, на алею для прогулянки з лавками та на територію для вигулу собак. Встановив смітники, накрив 37 люків, косить траву (купив для цього спеціально трактор), а восени разом із працівниками (а це 39 людей) збирає та вивозить звідси опале листя.

І б продовжував це робити - бо отримує від цього задоволення. Та має переживання, чи не забудують "його" парк з часом. Тож звернувся до міського голови  аби захистити зону юридично.

“Тут було 5 гектарів небезпечних хащів, Володимир зробив тут 5 гектарів унікального скверу. Впродовж 20 років чоловік вкладав сюди свої гроші та час. І робив це фантастично добре! Місцеві жителі обмилували місце - коли тут все цвіте - кращого місця для фотосесій годі придумати. Ми зустрілись і погодили, що цей сквер має отримати юридичний статус,” - говорить радниця міського голови, що водночас є головою фракції Самопоміч у ЛМР Вікторія Довжик.

 сквер.jpeg

 

Відтак на територію Електрону виїхали представниця Управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування ЛМР Оксана Луцко, садівниця Шевченківського району Віка Помаранська та депутат від Самопомочі з цього округу Дмитро Колесник. Питання оформлення документів щодо створення зеленої зони на вул. Т. Шевченка, 315 у Львові винесуть на засідання виконавчого комітету ЛМР. 

“Порядок в тій країні буде лиш тоді, коли господар прибиратиме свій двір і 100 метрів від нього. Мені це сказав старий поляк ще у 80-х роках, я то запам'ятав і як повернувся в Україну - почав втілювати у життя. В мене вдома теж так: вже кілька років змагаємося на Левандівці між сусідами, хто гарніші висадить квіти на спільній вулиці,” - підсумовує Володимир Вербовський.

Більше інформації на сторінці Об'єднання "Самопоміч" https://www.facebook.com/samopomich. Долучайтеся, аби дізнаватися новини першими.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.