×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Пропоную у віллі Стеткевичів створити громадський центр Голоско, — Віталій Троць, голова фракції «Голосу» у ЛМР

У віллі Стеткевичів на вулиці Замарстинівській, 213 можна зробити громадський центр Голоско, а частину приміщення віддати в оренду Пласту – про це розповів Віталій Троць, голова фракції «Голосу» у Львівській міській раді. 

На думку депутата, громадський центр міг би стати символом того, що мешканці району можуть і хочуть відстоювати власні інтереси і розвивати свій район. Крім того, частину приміщення можна передати в оренду Пласту, оскільки у 20-30-х роках ХХ століття Пласт починався саме з цих територій. «Є архівні дані, за якими сто метрів звідси, на ставі Стосика були перші табори, а також поруч проводили перші Свята весни», – зазначив Віталій Троць. 

На думку депутата «Голосу» до вілли потрібно ставитися як до пам’ятки історії – її не можна добудувати, надбудувати чи перебудувати, а необхідно реставрувати. «Депутати Львівської міської ради на сесії розглядали і підтримали петицію, сказали, що не може навіть бути варіантів, аби ця вілла буде знесена, а територія забудована. Тоді міська влада знайшла із забудовником діалог», – повідомив Віталій Троць.

Депутат пропонує провести воркшоп з місцевими мешканцями. Місто має подумати, що там можна зробити – наприклад, медіатеку, громадський простір або дитячий садок. Потрібно врахувати нагальні потреби району і знайти людей, що будуть опікуватися проектом. Фінансово до проекту має долучитися місто та забудовник, що вже підтвердив такий намір. На думку Віталія Троця, приклад з віллою Стеткевичів може показати, як громади можуть організовуватися і реально та покроково працювати на спільний результат. 

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.