×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Точка неповернення пройшла - Володимир Марусяк про судові рішення щодо скасування приєднання громад

В кінці червня цьогоріч суд ухвалив постанову, яка фактично скасовує рішення уряду щодо приєднання села Малехів до Львівської ОТГ. 

Таке рішення юридично правомірне, однак несвоєчасне. Таку думку висловив депутат Львівської міськради від Європейської Солідарності Володимир Марусяк в ефірі Народного толк-шоу на телеканалі НТА. 

Шостий апеляційний адміністративний суд залишив без змін рішення Окружного адміністративного суду м. Києва, який скасував розпорядження уряду про приєднання села Малехів до Львівської ОТГ. Відповідну постанову суд ухвалив 30 червня за зверненням Малехівської сільської ради. 

"Точка неповернення пройшла з погляду юридичного і навіть політичного. Поясню, чому я так вважаю.  Про ОТГ люди почули у 2015 році, коли було прийнято відповідне законодавство і сформувався перший перспективний план. З того часу спроможні громади почали діяти, а спроможність це не лише про економіку, це й про швидкість та рішучість. Громади ще тоді провели певні дії,  провели вибори, якщо не помиляюсь, це був ще 2017 рік. І вже на 2019 рік були сформовані громади, вони мали певні назви депутатів і голів ОТГ. Зараз питання до тих громад, які не хочуть приєднуввтись, жаліються, - де ж вони були стільки часу? А потім відбулася зміна влади, зміна президента, почали вносити зміни в законодавство, і відповідно почались оці коломийки", - розповів Володимир Марусяк. 

Він додав, що для тих громад, які не встигли домовитись і об'єднатись самостійно, запустився примусовий порядок об'єднання. 

"Рішення судів щодо скасування приєднання громад я вважаю юридично правильним, але несвоєчасним. Якби ці рішення судів були ще до місцевих виборів 2020 року, і вони б заблокували рішення ЦВК призначати вибори, було б своєчасніше. І зараз мова не лише про Львівську область, а про всю Україну, оскільки таких позовів є десятки. А зараз точка неповернення пройшла тому, що процес ліквідації сільських та селищних рад запущено, казначейські рахунки ліквідовуються. Якщо й виконувати рішення суду про незаконність приєднання громад, то цей процес потрібно не лише зупинити, його потрібно розвернути у зворотньому порядку. Однак наші громади мають дивитися в майбутнє і вчитися жити спільно", - наголосив Володимир Марусяк. 

Він також додав, що пів року піднімає у Львівській міській раді питання про старостинські округи про старост.  Однак немає жодних звернень до міської ради від громад щодо того, як вони самі бачать свої старостинські округи, кого бачать старостами. Якщо звернень не буде, то міський голова Львова одноосібно запропонує своє бачення щодо округів. 

"Я за громади і підтримую будь-які їхні бажання жити разом чи окремо, але зараз ми втрачаємо час, а люди від цього не стають щасливішим і життя не покращується", - резюмував депутат.

Більше інформації про діяльність фракції "Європейська Солідарність" читайте тут: https://www.facebook.com/faction.es.lviv.lmr/

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.