×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Львівські депутати розробляють Концепцією штучного інтелекту. У Самопомочі розповіли, що з того львів'янам

Для початку зафіксуймо, що таке той "штучний інтелект" (ШІ). Простими словами - це система, яка за допомогою людини вчиться приймати рішення, які зараз приймаємо ми з вами. Але машина опиратиметься на аналіз даних. Відтак, це має зекономити час та водночас збільшити можливості.

Візьмемо, наприклад, транспорт. Нас всіх обурюють затори. За допомогою ШІ зможемо керувати світлофорами, не змінюючи їхнього розташування, тобто дороги за рахунок ШІ ми не збільшимо. Але він зможе керувати ситуацією на світлофорах, проаналізує, де та скільки є машин, пішоходів і скоротить (або збільшить) тривалість червоного або зеленого світла. Відтак, покращить транспортну ситуацію у місті.

"Маємо розуміти, що люди в ручному режимі таку роботу зробити швидко не можуть, це досить складно. Тобто ми вміємо обробляти велику кількість інформації, але фізіологічно ми не встигаємо за штучним інтелектом," - пояснює членкиня робочої групи, депутатка  Об'єднання “Самопоміч” у ЛМР Оксана Динік. І додає:

"Штучний інтелект є новим для нас, ми тільки на старті його впровадження. Зараз треба вкласти багато праці, аби почали втілювати його у життя. І я дуже рада, що є люди, які вміють, і головне, бажають це робити. І це не тільки їхні амбіції, але й бажання допомогти львів’янам. Тож дякую усім членам робочої групи: Олексію Молчановському, Тарасу Юринцю, Івану Петренку, Зеновію Вересу, Михайлу Лемаку Олексі Возняку за плідну працю," - говорить депутатка.

У вересні напрацьовану Концепцію Штучного інтелекту планують винести на сесію Львівської міської ради на розгляд депутатів.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.