×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Пропоную встановити єдиний розмір податку на нерухоме майно для всього міста Львова - Олексій Різник

Під час засідання сесії Львівської міськради розглядали питання, яке стосувалось податку і встановлення пільг. Депутат Львівської міської ради від Європейської Солідарності Олексій Різник озвучив правки до документу.

За його словами, йшлося про податок на нерухоме майно. Стаття 13 Конституції України забезпечує єдину власність. Відповідно власники нерухомого майна повинні платити податок - це є логічно і така норма діє в цілому світі. А питання величини ставки стосується безпосередньо розміру податку, який повинні були сплачувати дані суб’єкти.

Ініціативою депутата Олекся Різника було встановити єдиний розмір податку для цілого міста Львова.

"Це полегшує адміністрування і роботу податковим органам. На території Львова є багато об’єктів, а шість інспекторів, які обслуговують все це, фактично, не забезпечують ефективну роботу. Це призводить до величезних ненадходжень до бюджетів, адже кожен об’єкт потрібно перевіряти, щодо того на якій вулиці він розташований, до якої зони він попадає, тощо. Це заважає належним чином адмініструвати ці податки. Тому пропозиція була встановити єдиний розмір податку для усіх зон", - розповів Олексій Різник.

Також було питання надання пільг об’єктам, які застосовуються в якості оренди. На думку депутата Різника, така норма прямо суперечить Податковому кодексу, адже там зазначено, що пільга не застосовується до суб’єктів, які здають приміщення в оренду, в лізинг, або в оперативне управління. Тобто законодавство встановлює у яких випадках не здійснюється надання пільг, адже податком обкладається власник нерухомого майна, а не орендатор.

В такому випадку особи, які здають об’єкти в оренду отримують понаднормовий прибуток, який місцева влада надає йому пільгою і дає можливість отримувати більше.

Олексій Різник вважає, що така річ є нераціональна і несправедлива щодо інших виробників, які безпосередньо використовують ці приміщення у своїй господарській діяльності.

"Далі питання стосувалося і промислових зон. Сьогодні ця норма, на мою думку, має виключно популістичний характер, адже у існуючій зоні у Львові, де розташовані ці об’єкти, встановлено, що вони належать до категорії промислових зон. Будь-яких інших документів немає. Відповідно, ця норма не встановлює ніяких обмежень, додаткових заходів у частині сприяння вітчизняним товаровиробникам, надання їм якихось пріоритетів, у будь-яких інших нормах. Вона фактично є декларативною у частині невикористання. Однак у промислових зонах є велика кількість суб’єктів, які використовують ці виробничі приміщення. На сьогодні  узагальнити усіх в одні межі є неправомірним. Тому позиція комісії щодо промисловості, якщо є таке бажання, отримати згоду усіх власників об’єктів, які на ній розміщенні", - наголосив Олексій Різник.

Комісія архітектури, керуючись профілем своєї діяльності, прийняла рішення перенести це питання і узгодити концепцію розвитку цих промислових зон з просторовим розвитком Львова, який на сьогодні є затверджений, а депутати напрацювали план заходів, які повинно вживати управління архітектури у напрямку розвитку міста безпосередньо, зокрема і промислових зон. У зв’язку з тим, що є невідповідності даної ухвали, з тією, яка забезпечує просторовий розвиток Львова, було прийнято рішення відкласти її і доопрацювати з метою приведення цих двох документів у відповідність.

Більше інформації про діяльність фракції "Європейська Солідарність" читайте тут: https://www.facebook.com/faction.es.lviv.lmr/

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.