×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У Львівській міській раді підписали Меморандум про співпрацю щодо удосконалення процедури регуляторної політики в місті

У четвер, 29 квітня, голова постійної комісії законності, депутатської діяльності, свободи слова та безпеки  Львівської міської ради Уляна Пак, менеджер проєктів і програм Львівського регуляторного хабу Катерина Шуварська та завідувачка сектору з питань доброчесності та запобігання корупції  департаменту «Адміністрація міського голови» Леся Гудима-Місеюк підписали Меморандум про співпрацю з Львівським регуляторним хабом щодо удосконалення процедури регуляторної політики в місті.

Відповідно до Меморандуму, Львівська міська рада однією з перших в Україні буде апробовувати спеціальну «Методику проведення регуляторної та антикорупційної експертизи рішень та проєктів рішень ОМС». Це інструкція, яка прописує нові чіткі правила для перевірки законності, прозорості та доцільності регуляторних рішень місцевих рад, які безпосередньо впливають на ведення підприємницької діяльності та формують інвестиційну привабливість міста.

Катерина Шуварська наголосила на тому, що проєкт націлений на те, щоб підвищити культуру доброчесності та вдосконалити регуляторну процедуру у Львівській міській раді.

«Це той алгоритм, який допоможе знайти баланс,  залучити громадськість, бізнес і владу для того, щоб напрацьовувати нові якісні рішення і переконатись, що вони розробляються за процедурою згідно з вимогами закону і враховують інтереси всіх зацікавлених сторін. Очікуємо, що це допоможе збільшити прозорість, підзвітність влади», - зауважила Катерина Шуварська.

Леся Гудима-Місеюк розповіла про те, що одним із напрямків у якому працює сектор з питань доброчесності та запобігання корупції є зменшення антикорупційних ризиків, надання рекомендацій щодо взагалі їх усуненню, а також напрямок відкритості і прозорості.

«Коли ми розробляли антикорупційні заходи Львівської міської ради, то одним із напрямків була міжвідомча співпраця з громадським сектором. За допомогою цієї співпраці ми бачимо досягнення якнайкращих результатів у геометричній прогресії Наші результати будуть значно меншими, якщо ми будемо працювати поодинці, ніж ті, які можемо отримати завдяки такій співпраці», - наголосила Леся Гудима –Місеюк.

Уляна Пак поінформувала, що співпраця Львівської міської ради з Львівським регуляторним хабом триває давно і перейшла від комісії законності попередньої каденції і висловила сподівання, що ця співпраця буде ще глибшою та грунтовнішою.

Уляна Пак навела приклади такої співпраці. Зокрема, упродовж кількох місяців спільно з регуляторним хабом у Львівській міській раді проаналізували на відповідність законодавству положення про оренду комунального майна. Зараз регуляторний хаб опрацьовує рішення виконавчого комітету про підняття тарифів.

«Саме для того, щоб регуляторні акти, які приймає Львівська міська рада, були максимально зручними, простими і неперевантаженими, але в той же час мали антикорупційний захист, нам потрібна така підтримка і допомога. Тішуся, що ми тепер будемо працювати спільно зі сектором з питань доброчесності та запобігання корупції та Регуляторним хабом і напрацьовувати ті документи, які будуть максимально зручними і ефективними для мешканців м. Львова», - наголосила Уляна Пак.

Довідково. 

Проєкт «Економічний добробут громад через регуляторну та антикорупційну експертизу місцевих рішень» реалізується за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI), яка фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії.