×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У міській раді пропонують розширити можливості ваучерної підтримки львівських товаровиробників

6 квітня у межах консультацій з громадськістю на платформі ZOOM відбулося представлення та обговорення проєкту ухвали «Про внесення змін до ухвали Львівської міської ради від 29.11.2018 № 4252 «Про затвердження Положення про надання ваучерів львівським товаровиробникам на участі у виставково-ярмаркових заходах у Львові».

Ініціатором консультацій став департамент економічного розвитку Львівської міської ради.

Як зауважила депутатка Львівської міської ради Вікторія Довжик, у Львові вже діє програма ваучерної підтримки товаровиробників та кластерів, однак вона стосується виставково-ярмаркових заходів. Згідно з цією програмою, упродовж 2019 – 2021 років підприємці отримують часткове відшкодування (не більше половини) витрат на участь у виставках і ярмарках в Україні або за кордоном.

«Відповідно до змін, які пропонуються до чинної ухвали, підприємець зможе отримати підтримку у вигляді ваучера не лише на участь у виставках та ярмарках, а також брати ваучер на розвиток – на веб-сайти, консалтинг і різні питання розвитку бізнесу. Окрім того, передбачений ваучер на енергозбереження. Популярно серед виробників, які оновлюють матеріально-технічну базу своїх виробництв, проводити енергоощадні заходи. Ці ваучери передбачені і на такі заходи - на проведення аудитів, виготовлення документації на заходи з енергоощадності. Якщо такі зміни до ухвали будуть прийняті, то підприємці зможуть скористатися і отримати такі відшкодування з міського бюджету», - розповіла про зміни, які пропонуються, Вікторія Довжик.

Депутат Львівської міської ради Олекса Возняк, який працює у складі постійної депутатської комісії підприємництва, інвестицій, цифрової трансформації та спадщини, висловив свої зауваження та пропозиції щодо пропонованого механізму надання маркетингових ваучерів.

Олекса Возняк, зокрема, зазначив:

«У своїх пропозиціях разом із експертами прагнув відстояти важливі питання, що вплинуть на ефективність та прозорість ваучерної програми у Львові. Серед них такі:

  • ваучери будуть надаватися не лише товаровиробникам з виробничими площами, а і компаніям, які базуються у Львові, виробляють продукти або надають послуги;
  • оцінювати заявки на ваучери будуть експерти — представники організацій підтримки бізнесу, громадських організацій, депутати. А не лише чиновники міської ради.
  • оцінювання заявок на ваучери буде відбуватися за чітко прописаними в ухвалі критеріями. Комісії та департамент не зможуть на них впливати».

Завідувачка сектору громадських слухань відділу громадського партнерства  управління «Секретаріат ради» Дзвенислава Челепіс повідомила, шо консультації із громадськістю щодо проєкту ухвали «Про внесення змін до ухвал Львівської міської ради від 29.11.2018 № 4252 «Про затвердження Положення про надання ваучерів львівським товаровиробникам на участі у виставково-ярмаркових заходах у Львові» тривають до 13 квітня 2021 року. До цього часу всі охочі можуть подавати свої пропозиції.

Детальніше.