×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Депутати заслухали керівників транспортних підприємств міста та обговорили поточні проблеми

На комісії транспорту, зв’язку та міської мобільності ЛМР депутати заслухали звіти директора ЛКП «АТП №1» Ореста Хамули, директора ЛКП «Львівавтодор» Оксани Єстеферової, головного інженера ЛКП «Львівелектротранс» Володимира Коваліва та керівника управління транспорту Ореста Олеськіва.

Керівники підприємств надали інформацію про фінансування, штатні розписи та структуру, звіти про використання коштів, плани на короткострокові і прогнозовані витрати на I півріччя 2021 року.

За інформацією голови комісії Ігоря Зінкевича, окрему увагу приділили питанням аналізу рухомого складу несправних громадських транспортних засобів, кількості водіїв; впровадженню електронного квитка у м. Львові (на яких етапах перебуває і коли планується запровадити). Також управління транспорту Львівської міської ради надало інформацію щодо схеми рухів чинних маршрутів загального користування (автобусів і електротранспорту).

Голова комісії підкреслив, що під час засідання депутати отримали загальну інформацію, але для того, щоб зрозуміти, як збалансувати роботу щодо  витрат, відшкодування за пільгові перевезення, будуть проведені виїзні засідання.

«Ми піднімали питання напрацювання покращеної схему руху, збалансувавши її між електротранспортом, АТП-1 і приватними перевізниками. Наше задання -   вийти на зрозумілу цінову політику витрат на електронний квиток. На комісії ми почули про перенесення терміну його запровадження на січень 2022 року. Наша комісія буде дуже прискіплива до реалізації проекту е-квитка, адже це основна річ, яка дасть можливість зрозуміти річні витрати і потребу дотації для комунальних підприємств».     

Ігор Зінкевич вважає, аби пришвидшити всі процеси, юридичний департамент Львівської міської ради повинен тримати під контролем усі юридичні аспекти впровадження електронного квитка та тендерні процедури.

Секретар комісії Володимир Лесик повідомив, що перша зустріч на «Львівелектротрансі» запланована на найближчий понеділок.

«Враховуючи значний об’єм отриманих даних, комісією одноголосно прийнято рішення провести виїзні засідання на кожному з цих підприємств, які дозволять приймати об’єктивні рішення для вдосконалення їх діяльності аж до виходу на прибутковість. Комісія отримала інформацію щодо використання інвестицій у ці підприємства, чисельності працівників, виходу транспорту на маршрути.

Хочемо з’ясувати, чому підприємства збиткові і що треба зробити, щоб вони працювали ефективно. Попередньо ми почули від керівників, щоб їм не відшкодовують пільговий проїзд. Можливо, треба оптимізувати кількісний склад, якісь інші витрати і т.д. ».