×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Які роботи виконані і що необхідно зробити для розвитку, – із виїзду профільної комісії ЛМР у Лікарню швидкої медичної допомоги

19 січня відбулося виїзне засідання комісії охорони здоров'я та соціального  захисту  Львівської  міської  ради  у  КНП  КЛШМД м. Львова.

Цей медичний заклад нашого міста став першим, у якому депутати побували з метою ознайомлення після зустрічі у Львівській міській раді з головними лікарями міських медичних закладів (лікарень), на якій заслухали потреби у коштах з міського бюджету на 2021 рік.

У Клінічній міській лікарні швидкої медичної допомоги м. Львова депутати упродовж чотирьох годин вивчали ситуацію, побували у тих відділеннях, куди можна заходити. Про те, що було виконано за кошти, виділені з міського бюджету та залучені кошти благодійників, а також про потреби у коштах для розвитку КНП «Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги м. Львова» поінформував головний лікар Лікарні швидкої медичної допомоги м. Львова Олег Самчук.

 

b_630_473_16777215_00_images_Академія_участі_фото_комісія_3.jpg

Депутати оглянули ремонти, виконані в ординаторських та палатах, встановлені металопластикові вікна, ознайомилися з «перехідними» об’єктами - приміщеннями, у яких тривають ремонтні роботи, на завершення яких необхідно 10 млн грн. У них буде встановлене важливе дороговартісне обладнання, придбане  як за кошти міського бюджету на умовах лізингу, так і за кошти з державного бюджету, виділені Національною службою здоров’я України - МРТ, КТ і рентгенапарати.

Побачили проблемні об’єкти – це невідремонтовані приміщення у відділеннях, операційних, жахливий стан підвальних приміщень, водопровідних труб, які забиті кілками та протікають, проте ними подається вода до відділень, розташованих на 9-ти поверхах лікарні.

«Під час виїзного засідання йшлося про недостатню кількість операційних у лікарні. Зараз ремонт операційних триває, і скоро лікарня буде мати 34 операційні.  Турбує низька вартість фінансування харчування для пацієнтів  - сьогодні триразове харчування на особу вартує 24 грн. Зрозуміло, що цього недостатньо. Тому лікарня планує збільшити до 50 грн /особу», - розповів про питання, які йшлося на виїзді депутат Львівської міської ради Євген Кузик. За словами Євгена Кузика, під час виїзду відбувалися і дискусії. Серед таких дискусійних питань, були - чи потрібне лікарні поліклінічне відділення або хто буде оплачувати будівництво вертолітного майданчика?

b_635_507_16777215_00_images_Академія_участі_фото_комісія_2.jpg

Завершили у патологоанатомічному відділенні, де побачили проблему, яку озвучив на засіданні комісії депутат Львівської міської ради Гнат Герич. Проблема полягає у тому, що не вистачає камер для зберігання тіл померлих та незадовільний стан цього приміщення і витяжної системи у ньому.

«Керівництво лікарні докладає багато зусиль для того, щоб змінити ситуацію на краще. Зрозуміло, що запит лікарні коштів з міського бюджету – найбільший з-поміж усіх лікарень міста. На жаль, за інформацією управління охорони здоров’я Львівської міської ради, коштів у 2021 році на реалізацію всіх запитів, поданих головними лікарями міських лікарень, не вистачить. Тому депутати вбачають своїм завданням насамперед наскільки можливо збільшити фінансування на медицину, а також визначити пріоритети на цей рік», - підсумував результати виїзного засідання голова комісії охорони здоров’я та соціального захисту Львівської міської ради Валерій Веремчук.

Додамо, що профільна депутатська комісія планує здійснити виїзди у всі медичні заклади Львова.