×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Валерій Веремчук: «Потрібно випрацювати медичну стратегію міста на основі потреб та пропозицій лікарень на 2021 рік»

На засіданні комісії охорони здоров'я та соціального захисту Львівської міської ради депутати заслухали головних лікарів медзакладів та обговорили потреби та пропозиції лікарень м. Львова.

Генеральний директор Львівської клінічної лікарні швидкої допомоги Олег Самчук відзначив, що лікарня швидкої допомоги – один з найбільших за площею і штатом працівників медичних закладів в Західній Україні. Раніше у лікарні налічувалось 960 ліжок, зараз – близько 1300 ліжок.

«У нас проблемне питання – ремонт 2,4,5 поверхів. Ми отримали від МОЗу апарат КТ, від нас – потрібен ремонт приміщень (близько 8-9 млн грн), щоб отримати також ще два апарати  - МРТ та ангіограф. Лікарня бере участь в інвестиційному проекті з держбюджету для побудови хірургічного корпусу, тому треба закласти кошти для розробки ПКД. 1 лютого стартує пілотний проект спільно з МОЗом щодо санавіації. Нам потрібно облаштувати вертолітний майданчик, кошти на перельоти оплачуватиме МОЗ, з нас – вертолітний майданчик. ПКД – підготовлений, оголошено тендер на будівництво».  Зі слів Олега Самчука, серйозною проблемою для лікарні є паркування. Щодень приїздить до 600 авто, тому потрібно закласти кошти на добудову парковки. Крім цього, триває проект по співфінансуванні для утеплення фасаду лікарні.

Головна лікарка КНП «1-а міська клінічна лікарня ім. Князя Лева» Джемма  Джафарова розповіла, що лікарня отримала 3 млн грн на побудову амбулаторії сімейної медицини. «Також плануємо започаткувати ще 2 амбулаторії, на які заплановано 4 млн грн, проте цього замало, потрібно ще 2 млн грн. Нам гостро необхідно оновити рентген апарат, позаяк ми обслуговуємо велику кількість населення- Шевченківський район, частину Галицького та Личаківського районів. У нас є 4 поліклініки, 7 амбулаторій сімейного типу – це наш пріоритетний напрям розвитку. Також для відділення «Діабетичної стопи» потрібно оновити медичне обладнання». 

Головний лікар КНП «3-я міська клінічна лікарня м. Львова» Вадим Олійник зазначив, що в минулому році район «Рясне» отримав мікрополіклініку. «Це перехідний проєкт, на який ще потрібно 3,5 млн грн. Також є проблема з медичним обладнанням – на рентгенапарат потрібно – 4 млн грн та на реабілітаційний центр – 620 тис грн».

Головний лікар КНП «5-я міська клінічна лікарня м. Львова» Андрій Миськів повідомив, що завдяки співпраці з НЦЗУ вдалось закупити медичне обладнання. «Тепер на часі ремонти приміщень. На це потрібно передбачити щонайменше 30 млн грн, також близько 1 млн грн потрібно на відкриття діалізного відділення».

 b_599_400_16777215_00_images_Громадська_участь__DSC0968.JPG

В.о. генерального директора комунального неприбуткового підприємства (КНП) «8-а міська клінічна лікарня» Василь Трунквальтер розповів про капітальні видатки, які планують здійснити у лікарні, яка є другою у Львова за потужностями після Лікарні швидкої медичної допомоги.

Першочерговим та пріоритетним завданням є оплата послуг за приєднання до електричних мереж, вартість яких становить 25 млн грн. Першу частину проєкту, яка полягала у ремонті внутрішніх мереж, виконано у минулому році. Цього року заплановано відремонтувати зовнішні мережі і здійснити приєднання електромереж.

Наступний об’єкт – це завершення робіт із реконструкції кардіологічного корпусу під комп’ютерний томограф, на які необхідно 1 млн 550 тис. грн. До речі, комп’ютерний томограф уже стоїть у приміщенні, де завершуються роботи.

У лікарні також готують приміщення під ангіографічну операційну. Від Міністерства охорони здоров’я отримали ангіограф. Для завершення ремонтних робіт необхідно 553 тис. грн.

Окрім цих робіт, 8-а міська клінічна лікарня має здійснювати лізингові платежі за комп’ютерний томограф, обсяг яких на 2021 рік становлять 8 млн 700 тис. грн. Уже в січні мають сплатити 650 тис. грн.

Відтак, за словами Василя Трунквальтера, загальна сума коштів, необхідних КНП «8-а міська клінічна лікарня»  для виконання робіт, становить 41 млн 690 тис. грн.

Головний лікар КНП «Пологовий клінічний будинок № 1 м. Львова» Людмила Шекета розповіла про потреби міського пологового будинку на вул.Мечникова. З вересня на його базі було створено відділення допомоги вагітним, роділлям і породіллям з ковід і пневмоніями на 65 ліжок,  де надають допомогу хворим зі Львова та Львівської області. У результаті цього пологовий будинок був дооснащений обладнанням для надання допомоги цим пацієнтам.

«У 2021 році «Пологовий клінічний будинок № 1 м. Львова» має намір підписати ще 3 угоди з НСЗУ. Для цього нам треба закупити певне обладнання для неонатологічної служби та діагностики», - зазначила Людмила Шекета.

Щодо надання послуг хворим на ковід, що не є зовсім профільним для цього закладу. Це відділення розміщене на 3 поверсі, має окремий ізольований вхід, усі захисти. Однак там немає ліфта, тому хворих персонал лікарні туди доставляє на руках. Вартість робіт із встановлення ліфта, за попередніми підрахунками, становить 2 млн грн.

Головний лікар КНП «Міська дитяча клінічна лікарня м. Львова» Дмитро Квіт розповів про потреби дитячого медичного закладу, який за своїми потужностями такий, як Львівська лікарня швидкої медичної допомоги, тільки для дітей. Перша нагальна потреба – це створення відділення невідкладної допомоги. Лікарня над його створенням працює 4 роки. Для його завершення потрібно 27 млн грн.

Відділення потрібне, бо діюче приймальне відділення не справляється з тим потоком хворих, який є зараз.

У квітні відкрили перший етап відділення – так звану жовту зону. Це обсерваційна зона, яка значно полегшила роботу, а діти отримали цивілізовані умови лікування. Зараз підійшли до відкриття другого етапу – так званої червоної зони, реанімаційного відділення. Завершується підведення кисню. Головне питання – оснащення медичним обладнанням цього відділення на 12 ліжок з блоком для трансплантованих хворих. Як зазначив Дмитро Квіт, отримавши це обладнання, лікарня матиме можливість сама проводити операції з пересадки печінки. Зараз же тут лікують дітей до і після трансплантації печінки, яку їм провели у Варшаві, Мінську, Брюсселі.

«Завершивши ці роботи, лікарня отримає перше в Україні відділення невідкладної допомоги у міській дитячій клінічній лікарні. Це значно покращить рівень надання медичної допомоги нашим дітям», - зазначив Дмитро Квіт.

Відтак Дмитро Квіт озвучив такі потреби Міської дитячої клінічної лікарні м. Львова у коштах з міського бюджету розвитку на 2021 рік: на виконання необхідних ремонтних робіт – близько 40 млн грн і на придбання медичного обладнання – 12, 5 млн грн.

Головний лікар КНП «Лікарня «Госпіс» м. Львова» Євген Москвяк озвучив потреби медичного закладу.

Відтак згідно з вимогами Національної служби здоров’я України, медичний заклад має закупити обладнання на близько 2 млн грн. Відповідно до вимог ДБН щодо інклюзії заклад повинен виконати низку робіт із перебудови та реконструкції будівель. Потреба закладу, як зазначив Євген Москв’як, становить 2, 7 млн грн.

Депутат Львівської міської ради Євген Кузик, підсумовуючи, підкреслив важливість зустрічі. «Ви ґрунтовно розповіли нам про ваші потреби. Погоджуюсь з Валерієм Веремчуком, що нам потрібна медична стратегія міста та соціально орієнтована медицина. Було б дуже добре, щоб ми мали з головними лікарями такі зустрічі і разом визначали медичну стратегію, щоб ми мали розуміння на 5 років, куди ми рухаємось».

На завершення голова постійної комісії охорони здоров'я та соціального захисту Львівської міської ради Валерій Веремчук  зазначив: «Під час понад чотиригодинної зустрічі ми почули, що в кожної установи є потреби – в когось більші, в когось скромніші. Ми з вами свідомі того, що, на жаль, жоден бюджет не потягне таких коштів, і за один рік не вирішимо всі проблеми. Але якщо ми виставимо пріоритети, то за кілька років ми їх обов’язково вирішимо.

Думаю, що ми готові перейти у формат вирішення нагальних проблем та напрацювання спільної стратегії на перспективу. Якщо ж стратегія буде писатися без вас - практиків, то це буде суцільна теорія. Я готовий взяти на себе організаційні моменти. До нашого діалогу  готова долучатися Мар’яна Возниця – директорка Західного департаменту Національної служби здоров’я України. Є готовність депутатського корпусу - нашої профільної комісії, а також представників комісії фінансів та планування бюджету ЛМР. На мою думку, хоча б раз у місяць у нас буде можливість випрацьовувати спільно те, що ми розвиваємо, підтримуємо і на що скеровуємо кошти».