×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

«Львівводоканалу» доручили напрацювати дорожню карту модернізації очисних споруд у місті

Стан і модернізація очисних споруд у м. Львові, причини різкого та їдкого запаху  в житловому масиві Рясне-2 та створення нових скверів з метою збереження зелених зон у Львові були в центрі уваги депутатів на засіданні постійної комісії екології та природокористування Львівської міської ради.

В.о.директора ЛМКП «Львівводоканал» Дмитро Ванькович розповів про стан, а також перспективні плани щодо модернізації очисних споруд у м. Львові.

«Очисні споруди у м. Львові вимагають реконструкції та інвестицій. Для того, щоб привести очисні споруди у відповідність, щоб вони виконували свою функцію, як належить, необхідно вкласти в їхню реконструкцію 200 млн євро упродовж 10 років», - зазначив, зокрема, Дмитро Ванькович.

Після заслуховування інформації та її обговорення голова постійної комісії екології та природокористування Львівської міської ради Ірина Оршак зазначила: «Ми попросили, щоб «Львівводоканал» напрацював дорожню карту цих процесів. Сподіваємося, що Львівська міська рада наступного скликання допомагатиме нашому комунальному підприємству, щоб воно краще працювало у цьому напрямку, адже це насправді надзвичайно важливо».

 Також депутати розглянули звернення мешканців житлового масиву Рясне-2 про відчутний різкий  та їдкий запах  в їхньому житловому масиві. Оскільки комісія не має права здійснювати нагляд і контроль за тим, чи підприємства дотримуються екологічним норм, то вона вирішила скерувати звернення ряснянців у Державну екологічну інспекцію, департамент екології Львівської ОДА, Держпродспоживслужбу.

За словами очільниці комісії, також звернення буде скероване в КП «Адміністративно-технічне управління» (АТУ) для здійснення моніторингових лабораторних досліджень, адже у міста є пересувна лабораторія, яка вимірює якість повітря.

«Ми скерували звернення в АТУ, аби лабораторія здійснила ці заміри кілька днів поспіль, щоб зробити свій експертний висновок, які саме перевищення є в атмосферному повітрі у зв’язку з цим неприємним запахом. Також є комунікація мешканців безпосередньо з працівниками лабораторії. Тому ми домовилися з представниками громади, що коли буде такий різкий запах, вони в будь-який період доби телефонуватимуть в АТУ, і лабораторія зможе приїхати і зафіксувати порушення», - зазначила Ірина Оршак.

Окрім того¸ депутати розглянули звернення мешканців будинків на вул. Гордієнка та на вул. Щепова, 17, 17 б (мікрорайон Під Голоском) стосовно збереження зелених зон на території міста. З цією метою депутати ухвалили звернутися до департаменту містобудування Львівської міської ради для підготовки документації про присвоєння цим територіям статусу скверів.