×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

На пл. Двірцевій потрібно удосконалити можливості для маломобільних груп населення, - виїзне засідання депутатських комісій

Три депутатські комісії ЛМР – архітектури, інженерна та бюджетна - провели виїзне засідання на пл.Двірцевій.

На адресу комісії архітектури ЛМР звернулись члени організації «Реабілітація осіб з інвалідністю». У своєму листі вони звернули увагу на порушення містобудівного законодавства при проектуванні та виконанні робіт за проектом  «Реконструкція площі Двірцевої у м. Львові». 

За словами голови правління ГО «Реабілітація осіб з інвалідністю» Ярослава Грибальського, 7 грудня площа стала відкритою для загального користування, однак для маломобільних груп населення, осіб з інвалідністю, площа не є в повній мірі безпечною, а будівля вокзалу і надалі залишається недоступною.  Зокрема, це стосується відсутності пандусу до головного входу до залізничного вокзалу, парковки для людей з інвалідністю одразу біля входу, помилок у побудові тактильної смуги.

Як повідомив директор ЛКП «Інститут просторового розвитку», член інженерної комісії Олег Шмід, за скаргою пана Грибальського Державна архбудінспекція перевірила площу Двірцеву і знайшла тільки одне порушення до проектанта, яке стосувалось розміщення парковки для інвалідів. «На проектанта накладено штраф, який ми оскаржуємо в суді і припис, який було виписано - призупинено. Натомість парковка розташована праворуч, тому що тільки там є один ліфт для людей з інвалідністю».  

b_669_445_16777215_00_images_Академія_участі_DSC_3351.JPG

Голова комісії архітектури ЛМР Ігор Телішевський, за підсумками засідання, зазначив, що невдовзі буде проведена спільна комісія, на якій буде прийняте рішення.

«У нас відбулось виїзне засідання, яке ініціювала комісія архітектури спільно з інженерною та бюджетною. Ми оцінили реконструкцію площі Двірцевої і  виявили деякі порушення щодо доступності  її для маломобільних груп, які потрібно усунути. Найближчим часом проведемо спільне засідання, де  приймемо рішення, яким чином можна виправити цю ситуацію, щоб створити комфортні умови для всіх людей».

Заступник голови інженерної комісії ЛМР Віталій Свінціцький вважає, що для того, щоб якомога швидше ліквідувати порушення, варто створити робочу групу.

«На реконструкцію площі Двірцевої витрачено багато коштів, але, як з’ясувалось, є все ж порушення, що стосуються відсутності пандусів, парковки. Ми, як місто, маємо забезпечити людям з інвалідністю комфортне пересування та доступність, і знайти спільну мову із Львівською залізницею, щоб нарешті був збудований пандус».