×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Львів’яни поділились досвідом з колегами із Київської міської ради

Львівську міську раду з візитом відвідала делегація Київської міської ради.  До складу делегації увійшли працівники секретаріату Київської міської ради.

У рамках візиту кияни мали нагоду обмінятись досвідом з львівськими колегами, дізнатись про структуру Львівської міської ради, роботу депутатських комісій, формування бюджету міста, міські цільові програми та соціальне забезпечення, функціонування е-петицій, громадського бюджету, технічне забезпечення роботи депутатського корпусу  та інше.

Заступниця начальника відділу з питань розвитку місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків КМР Оксана Лавріненко розповіла про роботу секретаріату Київської міської ради. До складу секретаріату входить 205 осіб. «Структура секретаріату КМР розширена, починаючи від організаційно-документального забезпечення до управління роботи постійних комісій. В Києві 120 депутатів, деякі комісії мають окремі свої управління. Мені цікаво дізнатись про роботу з громадськістю у Львові, адже у вас є хороший досвід». 

Начальниця відділу з питань бюджету та фінансів секретаріату КМР Оксана Луців зазначила, що в столиці цього року прийняли рішення про бюджетний регламент. У ньому повністю прописана процедура розгляду проекту рішення про бюджет, прогноз бюджету, програма економічно-соціального розвитку і чітко прописані терміни. «Бюджетна комісія одна з найчисельніших в Київській міській раді. До її складу входить 20 депутатів, тому створено управління, яке організовує роботу бюджетної комісії. Бюджет Києва - 58 млрд грн. Цікаво було почути про бюджетну політику у Львові, про те, що у вас майже кожного пленарного засідання відбувається корегування бюджету. Це в кінцевому результаті, напевно, впливає на ефективність діяльності бюджетної політики,  і відповідно, успішну реалізацію капітальних ремонтів, вкладень. У нас коригування бюджету відбувається 3-4 рази на рік».

b_587_441_16777215_00_images_Академія_участі_78153044_2470353613243184_6221472389834735616_n.jpg

Як розповіла заступниця начальника відділу з питань децентралізації та розвитку механізмів громадської участі КМР Марта Дудченко, у Києві активно діють інструменти місцевої демократії. 

«Мене безпосередньо цікавлять інструменти громадської участі у Львові. Ми зараз працюємо над внесенням змін до положень, питанням як оптимізувати роботу. Я, зокрема, модерую електронні петиції. Для перемоги петиції у Києві потрібно 10 тисяч голосів. Проте це питання неоднозначне та дискусійне. Мешканці неодноразово звертались із проханням знизити цей поріг. На цей час у нас є 55 успішних петицій, деякі з них реалізовані, деякі  - частково. Львів більш однорідне місто, у вас більш активна громада і я бачу, що у вас є певна синергія між мешканцями та міською радою щодо громадської участі».

За словами заступника начальника відділу комп’ютерних систем управління інформаційно-комунікативних технологій Кирила Пєшкова, в КМР запущена система електронного документообігу (СЕД АСКОД). «Це дозволяє економити кошти та пришвидшити роботу. Ми можемо за допомогою ІЦП підписувати документи і  не витрачати зайвий час. У нас нещодавно затверджена нова інструкція з діловодства на підставі постанови Кабміну. Вона позбавила нас бюрократії – погодження, візування, чекання в приймальні. І це дійсно значно спрощує роботу».

За словами начальника відділу зовнішніх зв’язків та правового забезпечення управління «Секретаріат ради» ЛМР Петра Качараби, це візит-відповідь, адже нещодавно львівські працівники секретаріату вивчали досвід столиці.

«Ми мали плідну дискусію з колегами з секретаріату Київської міської ради. Такі зустрічі дають можливість обмінятись думками, досвідом, зрозуміти, над чим ще треба працювати, а чим можна пишатись. Адже Львів є прикладом для інших міст щодо розвитку інструментів участі. На міжнародній арені наше місто щодо питань відкритості і залученості мешканців до роботи міської ради є на високих позиціях. Також в рамках обміну досвідом, ми знайомили гостей з роботою Інформаційного порталу депутатів. Киян здивувало наповнення сайту їх здивувало, карта питань порядку денного, це те, що готує наш відділ зовнішніх зв’язків та правового забезпечення. Це дозволяє мешканцю бачити, які питання розглядаються і це те, що кияни хотіли б в себе впровадити».

b_622_466_16777215_00_images_Академія_участі_77430162_3150822748321144_4507351173929369600_o.jpg

Також, за словами Петра Качараби, жваве зацікавлення викликав портал відкритих даних, на якому відображена інформація щодо бюджету, комунальних установ у форматі відкритих даних. 

«Крім цього, ми обговорили питання е-петицій, їх вдосконалення. У Львові цей інструмент громадської участі виходить на вищий рівень суспільних дискусій, петиції розглядають не лише виконавчі органи, а депутати в сесійній залі. Загалом, домовились про поглиблення нашої співпраці у форматі зустрічей та конференцій».

Оксана Чухліб.

29.11.2019