Версія для друку

У Львові обговорили тариф на перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування

25 листопада було проведено громадське слухання на тему «Перегляд тарифу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування на регулярних автобусних маршрутах м. Львова».

Захід   ініціювали мешканці, зокрема, Юлій Лакатош, який 62 роки пропрацював на автотранспортному підприємстві, та, за його словами, знає і розуміє проблеми підприємства та його працівників.  

Учасники слухань обрали лічильну комісію, головуючого та секретаря. Головуючим став депутат ЛМР Ігор Телішевський.

Голова правління «АТП-14630» Ігор Самардак  повідомив:  «На кожну тисячу платних пасажирів сьогодні припадає приблизно 450−500 пільговиків. Для покращення якості перевезень необхідно: оновити рухомий склад транспортних засобів, здійснити врегулювання пасажиропотоків, врегулювати умови перевезень пільгових категорій громадян, забезпечити належне фінансування міською владою пільгових перевезень». За інформацією керівника АТП-14630, наступного року приватні перевізники планують придбати 30 нових автобусів і оновити 50 наявних транспортних засобів.

Пропозиції Ігоря Самардака були такими: підняти тариф на проїзд до 8 грн і забезпечити повне фінансування перевезень пільгових категорій громадян; залишити право пільгового проїзду виключно пенсіонерам за віком і затвердити право пільгового проїзду пенсіонерам за віком в робочі дні з 10.00 год і до 16.00 год і після 20.00 год.

Директор ЛК АТП № 1 Орест Хамула поінформував, що минулого року підприємство оновило свій автобусний парк на 150 одиниць — 100 МАЗів і 50 Електронів. На підприємстві мають намір придбати ще 100 великих автобусів в рамках проєкту «Міський громадський транспорт України», що  реалізовуватиметься за кошти Європейського інвестиційного банку.

Під час голосування з 94 зареєстрованих 43 проголосувало «за» перегляд тарифу, а 37 - «проти». У результаті рішення не було прийнято, бо для його ухвалення необхідна була більшість голосів – 48.

 слухання 2.JPG

Присутні на слуханні представники громадськості та громадських організацій висловили свою позицію, яка зводилася до того, що не може бути підняття тарифу без чіткого розуміння пасажиропотоку і фінансових рухів грошей на автотранспортних підприємствах, без впровадження е-квитка. Люди висловлювалися про те, що не розуміють куди ідуть гроші і переконані, що підвищення ціни за перевезення аж ніяк не покращать ситуацію з перевезенням у місті Львові.

Учасник слухання – депутат ЛМР Сергій Івах зазначив, що допоки у Львівській міській раді не буде проведено аудит управлінських рішень, яким буде виявлено всі недопрацювання, тарифи піднімати не можна.

«Для порівняння, у 2011 році був тариф 1 грн. 75 коп, у 2019 році – 7 грн. То питання, у нас покращився громадський транспорт? Ні! Насправді щороку піднімається ціна на проїзд, а ситуація не покращується. Тому дискутувати треба не тут, а у міській раді, проводячи аудит управлінських рішень», - переконаний Сергій Івах.

Депутат Львівської міської ради, головуючий на слуханні Ігор Телішевський у підсумковому коментарі акцентував увагу на тому, що надзвичайно мало львів'ян взяло участь у слуханнях. «На громадське слухання щодо підвищення ціни на проїзд у маршрутках прийшло лише 94 мешканців міста з міста-мільйонника. Де ж активність львів’ян?», - зазначив Ігор Телішевський.

Тепер, за інформацією завідувачки сектором громадських слухань відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» ЛМР Дзвенислави Челепіс, упродовж п’яти днів протокол громадського слухання має бути переданий у Львівську міську раду для розгляду і затвердження його міським головою.

Надія Гербовка.

26.11.2019.