×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Львів представлено як місто-інноватор з розвитку місцевої демократії

У Страсбурзі в рамках Світового форуму демократії відбувся Інкубатор місцевої демократії. У ньому на запрошення представництва Ради Європи в Україні взяв участь начальник управління «Секретаріат ради» ЛМР Юрій Лукашевський.

Інкубатор місцевої демократії – загальноєвропейська щорічна ініціатива. Метою є обмін досвідом кращими практиками залучення громадян до місцевого самоврядування та напрацювання рекомендацій для міст, які запроваджують партисипативні інструменти участі.  Інкубатор місцевої демократії діє як окрема секція в рамках Світового форуму демократії.

Серед цьогорічних учасників представники Великої Британії, Фінляндії, Греції, Сербії, Грузії та України. Україна була представлена двома містами  - Львовом та Києвом.

Виступаючи перед присутніми, Юрій Лукашевський поділився досвідом функціонування у Львові електронних інструментів місцевої демократії. За підсумками заходу начальник управління «Секретаріат ради» зазначив, що у Львові, порівняно з багатьма містами ЄС, дуже добре та динамічно розвиваються електронні інструменти місцевої демократії, такі як громадський бюджет та електронні петиції.

«До прикладу, у Гельсінкі голосування за громадський бюджет відбулося минулого року вперше. Присутні колеги з інших міст ЄС були подивовані, коли почули наші цифри щодо участі в голосуванні на рівні близько 10 % від населення міста. Це однаковою мірою стосується Львова і Києва».
На думку посадовця, така ситуація ґрунтується на дуже добре розвинутих в Україні банківських електронних продуктах, наприклад Приват24 та Монобанк, якісній електронній платформі для голосування за проєкти та найголовніше - бажанні людей бути залученими до процесу управління містами, у яких вони живуть.
«У свою чергу, участь мешканців у місцевому самоврядуванні - це добрий запобіжник щодо надмірного популізму та є основою сталого розвитку наших міст».

Додамо, що уже 18-20 листопада спільно із Радою Європи у Львові пройде Академія громадської участі. Разом із експертами ЄС говоритимуть про сильні та слабкі сторони інструментів участі у Львові.

Оксана Чухліб.

7.11.2019