Версія для друку

Виготовити проект і провести благоустрій Левандівського озера – з рішення екологічної комісії ЛМР

Відбулося виїзне засідання постійної комісії екології та природокористування Львівської міської ради на територію Левандівського озера і парку, розташованого поруч.

Депутати разом із представниками виконавчих органів побували на місці та ознайомилися із проблемами, які стосуються цієї території. Ініціаторка виїзного засідання – Оксана Динік, депутатка ЛМР, яка працює у складі екологічної комісії, мешканка цього мікрорайону, зазначила: «Це місце, де мешканці можуть відпочити разом з дітьми. Тут є і затінок, і вода. А найголовніше, це місце, яке потрібно підтримувати і дбати про нього».

На думку Оксани Динік, слід розробити план благоустрою і почати його реалізовувати.

Заступник директора департаменту містобудування з питань екології та природних ресурсів  Львівської міської ради Володимир Данилюк поінформував, що на облаштування берегової лінії уже розроблена проектно-кошторисна документація. На її реалізацію потрібно 725 тис. грн.

«Що стосується очищення від осоки озера, то вартість таких робіт становитиме орієнтовно 100 тис. грн. Вартість розроблення ПКД на реконструкцію цілого парку разом із озером – близько 700 тис. грн», - зазначив Володимир Данилюк.

За результатами виїзного засідання та ознайомлення на місці із проблемами  території депутати прийняли рішення, про які розповіла голова постійної комісії екології та природокористування ЛМР Ірина Оршак.

«Ми вирішили рекомендувати провести очищення озера, а також розробити комплексний проект благоустрою цього озера, щоби мати загальне комплексне бачення, як це озеро мало би виглядати, щоб можна було потім розділити на частини і цей проект реалізувати», - розповіла Ірина Оршак.

Наступне рішення - стосовно благоустрою парку поблизу озера. Депутати  вважають за необхідне встановити тут контейнери для збору зеленого типу відходів – опалого листя, скошеної трави, аби можна було компостувати ці відходи і в подальшому  використовувати для підживлення насаджень у парку.

Також депутатська екологічна комісія ухвалила рішення стосовно благоустрою території поруч, зокрема, на вулиці Алмазній, 21. Там зараз  встановлені сміттєві контейнери, прямо на грунтовому покритті. «Будемо скеровувати рекомендації голові Залізничної районної адміністрації, аби цей майданчик, де знаходяться контейнери, облаштували належним чином -  зробили чи асфальтне чи бетонне покриття. Щоб ті відходи, які стікають, не просочувалися в землю  і не погіршували екологічний стан грунтів, що там знаходяться», - зазначила Ірина Оршак.

Роботи із благоустрою планують розпочати наступного року.

 

Надія Гербовка.

04.11.2019.