×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Депутати підтримали електронну петицію про очищення Алтайських озер

31 жовтня на пленарному засіданні ЛМР депутати підтримали електронну петицію «Очищення Алтайських озер» (сучасна назва «Піскові озера»). За відповідну ухвалу проголосували 45 депутатів.

Заступник директора департаменту містобудування з питань екології та природних ресурсів  Львівської міської ради Володимир Данилюк повідомив, що ця петиція була зареєстрована на порталі e-dem.in.ua – Єдина система місцевих петицій 15 серпня цього року, а 2 жовтня набрала необхідних 500 голосів на підтримку.

Автор петиції Олексій Столяров у петиції зазначає: «Стан Алтайських озер, що на вул. Коновальця, є загрозливим. Декілька років робилися невдалі спроби і марно витрачено кошти на очищення та облаштування берега. Сьогодні, судячи зі запаху та помутніння води, відбувається скидання відходів в одне з озер. Потрібно ліквідувати скидання відходів, провести очищення та поглиблення озер, модернізацію існуючої дамби для налагодження протоку води, облаштування берегової лінії».

У прийнятій ухвалі депутати визначили відповідальним виконавчим органом за підготовку дорожньої карти реалізації петиції департамент містобудування, якому  доручили у 30-ти денний строк розробити дорожню карту реалізації електронної петиції за участю автора та скерувати її на розгляд та затвердження постійної комісії екології та природокористування.

Після затвердження дорожньої карти реалізації петиції її скерують до управління «Секретаріат ради», який має забезпечити публікацію інформації щодо вирішення питання, порушеного петицією, на офіційному веб-сайті Львівської міської ради або на іншому спеціалізованому сайті.

Голова комісії екології та природокористування ЛМР Ірина Оршак говорить: «Треба насамперед визначити осіб, які забруднюють це озеро, бо, як повідомляється в петиції, відходи скидають в озеро, тому слід припинити це правопорушення. Наступне – це очищення озера. Для цього нам слід прийняти комплексне рішення стосовно благоустрою, а також слід або віднайти джерела щодо природнього наповнення водойми, або подумати про альтернативне наповнення водойми. Бо за умов постійної циркуляції чистої води, це озеро буде перебувати в належному стані і не буде зацвітати та зеленіти і не матиме неприємного запаху».

Ірина Оршак переконана: «Необхідно розробити комплексне рішення, адже петиція хороша і якщо буде необхідне фінансування, то ми отримаємо   корисний для містян проект».

 

Надія Гербовка.

31.10.2019.