×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У Львові діятиме Програма створення інфраструктури для належного вигулу собак у м. Львові на 2019-2023 роки

19 вересня депутати затвердити Програму створення інфраструктури для належного вигулу собак у м. Львові на 2019-2023 роки.

Програма спрямована на облаштування належно оснащених відокремлених майданчиків для вигулу собак, прогулянкових маршрутів у парках, скверах, інших зелених зонах міста, а також у кварталах зі щільною забудовою.

Ініціатори розробки Програми: департамент житлового господарства та інфраструктури, ЛКП “Лев“, депутат Львівської міської ради І. Оршак, громадська ініціатива “Місто, дружнє до собак“ (Dog-Friendly City).

За словами голови комісії екології та природокористування  ЛМР Ірини Оршак, програма регламентує технічні завдання для оформлення ділянок для вигулу собак. Визначено розміри майданчиків за їх видами та передбачено етапи фінансування.

«Вже цього року ми плануємо облаштувати один з майданчиків та прогулянкові маршрути. Тому прийняття цієї програми дуже важливе для забезпечення фінансування виконання програми. Передбачено близько 90 майданчиків та прогулянкових маршрутів, де будуть розміщені урни для прибирання за собаками. Також заплановано облаштувати вигульні та тренувально-вигульні майданчики».

Ірина Оршак наголошує, що Кодексом України про адміністративне правопорушення передбачене покарання за недотримання правил вигулу собак. «Також ми внесли у Правила благоустрою міста Львова» обов’язок господарів прибирати за своїми домашніми улюбленцями. Крім цього, я готую проект ухвали про створення екологічного патруля».       

Додамо, що згідно з результатами дослідження, проведеного соціологічною агенцією ФАМА у 2017 році, у м. Львові налічується 41000 домашніх собак. Натомість, згідно з результатами інспектування попередньо визначених місць для вигулу собак, 35% локацій не існують, а 84% з існуючих є непридатними для безпечного вигулу собак

Етапи виконання Програми створення інфраструктури для належного вигулу собак у м. Львові на 2019-2023 роки: I-й етап – 2019 рік, II-й етап – 2020-21 роки, III-й етап – 2022-23 роки.

19.09.2019

Оксана Чухліб.