×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У Львові запрацює станція компостування органічних відходів

На вул. Пластовій невдовзі встановлять спеціальне обладнання для компостування «зелених» відходів.

Директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря розповів, що уже закуплено декілька одиниць необхідного обладнання, яке буде працювати на станції компостування.

«Побудова такої станції, запуск та експлуатація дозволить місту відповісти на дуже важливі питання: що робити і який правильний підхід до поводження з окремою фракцією відходів, яка називається органічні відходи. В цілому, за останні роки вже сформувалось чітке бачення, що є проблематика, яка також пов’язана із зеленими відходами, садово-парковими відходами. Тож ця станція компостування органічних відходів дає відповідь як ці відходи будуть перероблятись, який технологічний процес і що ми матимемо в кінцевому результаті, а також, які проблеми місто зможе мінімізувати і показати гарний приклад поводження з органічними відходами».

Депутатка Львівської міської ради, голова комісії екології та природокористування Ірина Оршак зазначила, що необхідність розділення відходів на різні фракції прописано у Концепції сортування ТПВ.

«Відколи сталась трагедія на Грибовицькому сміттєзвалищі, у Львові виникла проблема із вивозом твердих побутових відходів. Усі  пам’ятаємо 2017 рік, коли сміття лежало просто неба. Тоді я написала проект ухвали «Про затвердження концепції сортування ТПВ». Власне, основою цієї концепції було те, що потрібно окремо відділити органіку та харчові відходи. Потім ми додали правку, що окремо сортуватиметься органіка, мокрі відходи, до яких входитимуть харчові і садові зелені відходи. Таким чином, ми намагаємось вирішити ще одну проблему з травою, листям. Їх даватимуть на компост і потім цим компостом підживлюватимуть міські сади, сквери».

За словами Ірини Оршак, у найближчі місяці мають запустити обладнання і зелені відходи не будуть спалювати, а звозити на компостування.

«Оскільки ми перебрали повноваження від області, зараз готуються конкурсні пропозиції для перевізників. У технічних завданнях буде прописано, що обов’язковою умовою є наявність контейнерів для збору мокрих відходів».     

Додамо, що механізована станція компостування зможе забезпечити переробку 30000 органічних відходів на рік. 3 наданої інформації компаніями-перевізниками наразі ТзОВ «АВЕ Львів» додатково встановить 226 контейнерів для збору органічних відходів на 226 контейнерних майданчиках, ТзОВ «ДВ ВЕЙСТ-ГРУП» — 72 контейнери, ЛКП «ТФ «Львівспецкомунтранс» — 40 контейнерів.

 

Оксана Чухліб

8.08.2019