×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Завдяки громадському бюджету у дитячій лікарні запрацювала сучасна лабораторія

Відтепер у Міській дитячій клінічній лікарні на вул. Орлика можна отримати результати аналізів за лічені хвилини. Це стало можливим завдяки перемозі проекту «Сучасна лабораторія для дитячої лікарні» у громадському бюджеті Львова.

Це перший великий проект – переможець громадського бюджету 2018 – 2019 року. У рамках проекту у Міській дитячій клінічній лікарні з’явилось нове та сучасне обладнання, яке дозволяє швидко провести велику кількість складних аналізів. Серед закупленої техніки: Автоматичний гематологічний аналізатор, коагулометр, аналізатор сечі, мікроскоп, аналітичний модуль АRCHITECT та аналізатор електролітів  SmartLyte. Загальна вартість закупленої техніки близько 2 млн 952 грн.

Авторка проекту Наталія Ліпська зазначає, що ідея проекту полягає у створенні сучасної лабораторії, яка дозволить оперативно проводити велику кількість аналізів.

«Для того, щоб зберегти здоров’я дитини, лікар не може чекати добу або більше на результати аналізу, він має реагувати негайно. У цій лікарні є ургентна хірургія та дитяча реанімація. Іноді бувають дуже складні випадки і результати аналізів треба отримати максимально швидко. А цей апарат дозволяє робити 130 видів аналізів. І тепер, маючи таку апаратуру, лікарі вже можуть думати про більш складні види лікування».

DSC_1765.JPG

Завідувачка клініко-діагностичної лабораторії МДКЛ Ярослава Микитин розповідає, що один з апаратів, а саме аналітичний модуль АRCHITECT, виводить роботу лікарні на якісно новий рівень.

«У цей апарат, імунохемілюмінесцентний аналізатор, можна одночасно завантажити 65 зразків крові і отримати результати за пів години. Він дозволяє робити широкий спектр високотехнологічних обстежень і не у кожній приватній лабораторії є такий апарат».

        

Нагадаємо, що у 2019 році на реалізації перебуває 54 проекти громадського бюджету на загальну суму 38 мільйонів гривень, 12 із них - уже реалізовано. 

2.08.2019

Зоряна Папіж

Оксана Чухліб