×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Досвід Львова представили на конференції «Прозорість публічного фінансування неприбуткових організацій»

Заступник начальника управління, начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» ЛМР Орест Файфурка взяв участь  у конференції «Прозорість публічного фінансування неприбуткових організацій», яку організував Проект USAID «Громадяни в дії» спільно з Європейським центром некомерційного права (ECNL), Міжнародним центром некомерційного права (ІCNL).

У заході взяли участь представники Кабінету Міністрів України, Міністерства соціальної політики, Міністерства молоді та спорту, обласних та міських державних адміністрацій, а також представники громадських об’єднань, благодійних організацій та незалежні експерти.

Зокрема, представники Європейського центру некомерційного права ознайомили учасників конференції як з хорошими, так і з поганими механізмами державного фінансування за кордоном. Представники обласних  державних адміністрацій презентували хороші приклади зі своїх регіонів. Для прикладу, Житомирська ОДА виділяє 1 млн грн на проекти з посилення громадянського суспільства, Дніпропетровська ОДА заклала  4 млн грн на конкурси проектів організацій ветеранів, а Київська МДА закуповує соціальні послуги в громадських організацій через Prozorro.

У свою чергу заступник начальника управління, начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» ЛМР Орест Файфурка розповів про особливості досвіду Львова у проведенні конкурсу з надання фінансової підтримки громадським організаціям на відшкодування орендної плати за приміщення. «Минулого року такою можливістю скористались 20 громадських організацій на понад 40 приміщень», - зазначив Орест Файфурка.

Довідково. Конкурс на фінансову підтримку громадських організацій для покриття видатків на оренду приміщень проводиться щорічно на виконання «Програми надання фінансової підтримки громадським організаціям для покриття видатків на оренду приміщень», затвердженою ухвалою Львівської міської ради від 04.02.2016 № 131. Мета конкурсу: створення сприятливих передумов для розвитку громадських та інших неприбуткових організацій через забезпечення можливості користування ними приміщеннями, що перебувають у власності територіальної громади м. Львова.  Учасниками конкурсу можуть бути громадські та інші неприбуткові організації, які офіційно зареєстровані відповідно до вимог законодавства України як неприбуткові, виконують суспільно значимі для міста функції та орендують приміщення, що перебувають у власності територіальної громади м. Львова. 

 

Надія Гербовка.