×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Депутати заслухали результати аудитів найбільших міських комунальних підприємств

6 лютого відбулося перше спільне засідання трьох постійних комісій ЛМР, на якому депутатам презентували аудиторські висновки фінансової звітності львівських міських комунальних підприємств.
Такі спільні засідання депутати проводитимуть відповідно до ухвали Львівської міської ради від 25.01.2018 р. № 2888 «Про проведення щорічного обов’язкового зовнішнього незалежного аудиту комунальних підприємств Львівської міської ради».
У ЛМР на представлення результатів аудитів були присутні в.о. міського голови Геннадій Васьків, депутати ЛМР, представники виконавчих органів ЛМР, комунальних підприємств, аудитори.Одна з ініціаторок спільного засідання голова комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова ЛМР Юлія Гвоздович нагадала: «Місто у 2018 році витратило понад 1,7 млн грн на проведення аудитів річної фінансової звітності найбільших підприємств міста. І це все відбувається в рамках реформи КП, яку ми ініціювали у Львові ще два роки тому. Адже 12 найбільших КП отримує внесків у статутні капітали на майже весь бюджет розвитку міста, а це понад 1 млрд. грн. Усі вони збиткові, здебільшого через занижені тарифи».

b_815_559_16777215_00_images_фото_111.jpg

«Основними зауваженнями аудиторів є те, що дуже часто у комунальних підприємств є суттєво недооцінені активи, зокрема, в таких ЛКП, як парк ім. Богдана Хмельницького, «Львівелектротранс», тобто коли немає реальної вартості основних засобів - старих трамваїв або таких самих атракціонів. Також вони зазначили, що є великі внески у статутні капітали і що це не є по своїй природі внесками у статутний капітал, а покриттям боргів комунальних підприємств. Але для того, аби глибше проаналізувати цю ситуацію, потрібно проводити інші види аудиторського аналізу», - зазначила Юлія Гвоздович. Думку про те, що треба проводити інші види аудитів підтримує депутат ЛМР Валерій Веремчук, бо, за словами депутата, проведено лише частину аудиту, якого вимагали депутати. 

«Маємо результати аудиту фінансової діяльності цих підприємств, під час якого депутати не отримали рекомендацій про те, що слід змінити, які потрібно вчинити дії на комунальних підприємствах. На жаль, всі 11 комунальних підприємств, які попали під цей аудит, - збиткові. Ми почули про катастрофічні речі в роботі цих підприємств, зокрема, «Львівводоканалу», який вимагає мільйонних постійних інвестицій, щоб не сталося якоїсь катастрофи. Тому стан міської господарки в цілому критичний. Така відверта розмова з експертами, фахівцями, з аналізом статистики і діяльності підприємств має бути не раз у рік, а системною. Адже власниками цих підприємств є львів’яни, а депутати, як представники громади, мають приймати політичні рішення, як забезпечити діяльність КП і таку якість послуг, яка би задовільнила львів’ян, але не з’їдала при цьому увесь бюджет розвитку», - переконаний Валерій Веремчук.

b_884_578_16777215_00_images_фото_3_-1.jpg

Роман Білик, керуючий партнер Nexia DK, аудитор і консультант зазначив: «Ми працюємо з комунальними підприємствами вже 6 чи 7 років. Тішить, що кінцевий власник захотів почути результати аудиту. Тому що наша робота призначена для аукціонера, а аукціонером є громада міста Львова. Відчувається, що є бажання змінити ситуацію на краще як для підприємств так і для людей. Я до цього спокійно ставлюсь, без ілюзії, що завтра все зміниться, але це перший крок, але далі треба його просто втілювати».

Голова постійної комісії з питань фінансів та планування бюджету Вікторія Довжик зазначила: «Досить часто у сесійній залі звучить питання про те, що комунальні підприємства мають такі фінансові ресурси і таку допомогу з міського бюджету з поповнення статутних капіталів і бувають такі запити від депутатів, що вони використовують ті кошти не за призначенням, тому відповідно втрачає бюджет міста. Для того, щоби дати відповіді на ці запитання, претензії, зауваження, які були від депутатів, департамент економічного розвитку зібрав представників комунальних підприємств, їхніх аудиторів, які протягом 2018 року проводили аудит фінансово-господарської діяльності цих підприємств. Усі мали можливість задати запитання і почути про ті проблеми, які є у діяльності цих підприємств, про збитки, про те, які причини приводять до тих збитків, що потрібно робити для того, щоб мінімізувати ці збитки і відповідно покращити фінансово-господарський стан. Тому, як на мене, така зустріч - дуже корисна», - зазначає голова бюджетної комісії.

b_888_425_16777215_00_images_фото_-_333.jpg

Юлія Гвоздович після спільного засідання наголосила: «Для себе на майбутнє зробила висновок - варто проводити аудити не звітності, а управлінських рішень. І аудитора потрібно залучати відкрито - через систему електронних закупівель «Prozorro». Це ми спробуємо втілити уже цього року. До речі, як виявилось, ЛКП «Львівводоканал» такий аудит управлінських рішень вже зробив, але потребує приблизно 30 млн євро для виведення підприємства на достатній рівень». Також голова комісії законності закликала усіх, хто має пропозиції у цій сфері – подавати їх і долучатись до обговорення проблеми.

Надія Гербовка,

Оксана Чухліб.