×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Рада затвердила бюджет розвитку Львова на 2019 рік

Під час позачергового пленарного засідання депутати затвердили бюджет розвитку Львова на 2019 рік.

Як зазначила директор департаменту економічного розвитку ЛМР Ірина Кулинич, у бюджеті розвитку міста опрацьовано всі пропозиції, які надійшли від головних розпорядників коштів, проаналізовано всю дохідну частину, яка може бути сформована у 2019 році, а також збільшено плани дохідної частини на 177 млн грн.

«Якщо проаналізувати доходи бюджету розвитку, то станом на сьогодні ми вже маємо 348 млн грн, сподіваємось, що виконаємо амбіційне планове завдання – 440 млн грн у 2019 році. Тобто враховуючи кошти, які передаються з загального фонду і дохідну частину бюджету розвитку, пропонуємо до розподілу 1 млрд 873 млн грн. Якщо проаналізувати дохідну частину, яка була із врахуванням передачі із 2018 року та запозичень минулого року, то ця цифра становить - 2 млрд 718 млн грн. Тобто можна сказати, що починаємо формування переліку об’єктів з тієї ж приблизно суми як і в минулому році».

Відповідно до бюджету розвитку Львова на 2019 рік, на районні адміністрації  передбачено – 180 млн грн, управління транспорту – 33 млн грн, департамент гуманітарної політики -  230 млн грн, департамент містобудування – 51 млн грн,  департамент розвитку – 80 млн грн, громадський бюджет – 38 млн грн.

Крім цього, за словами Ірини Кулинич, суттєво збільшено фінансування медичної сфери.

«Із врахуванням того, що обов’язково при розподілі перехідних залишків та перевиконанні міського бюджету, будемо дофінансовувати районні адміністрації.  Також, згідно із зауваженням фінансової комісії, додали кошти на побудову діагностичний корпусу дитячої лікарні на вул. П. Орлика та сімейної амбулаторії в Рясному».

Як повідомила голова комісії фінансів Вікторія Довжик, на комісії депутати одноголосно схвалили проект бюджету із деякими застереженнями.

«Це стосується бюджетної резолюції, ми просили додати кошти і додали до управління охорони здоров’я  - 13 млн грн. Причому ми одностайно сформулювали від себе пропозицію щодо врахування інтересів мешканців при розподілі вільного залишку. Перше, погодились, що фінансування райадміністрацій має бути не менше ніж 50 млн грн. На медицину ми додали кошти за рахунок «Львівтеплоенерго», тому згодом треба буде додати  кошти до статутного капіталу цього підприємства. Надалі будемо працювати над формуванням титульних списків при розподілі вільного залишку. Ми усвідомлюємо, що ще багато статей недофінансовані в цій редакції бюджету. Плануємо додати на спортивні, дитячі майданчики  та інше».

Далі депутати продискутували бюджет розвитку та основні статті витрат. Зокрема, у ході дискусії депутатка ЛМР Юлія Гвоздович закцентувала, що згідно із Статутом бюджет розвитку має проходити консультації з громадськістю, а також поцікавилась розподілом надходження від пайової участі забудовників. 

Цю думку продовжила депутатка ЛМР Уляна Пак, яка зазначила, що незважаючи на те, що департамент провів велику роботу, проте не було вчасно оприлюднено проект ухвали та не проведені консультації з громадськістю.

«Бюджетна резолюція не дотримана в багатьох пунктах, зокрема, що стосується фінансування районних адміністрацій, акцизу від продажу алкоголю і тютюну, який має бути скерований на розвиток культури, молоді та  спорту. Єдине, чого вдалось добитись – дофінансування медичної галузі, яка перебуває в потребуючому стані».

У відповідь міський голова Андрій Садовий зазначив, що зауваження, які пролунали, будуть враховані, адже бюджет розвитку, який буде голосуватись, ще не є повний.

«У нас ще є нерозприділені залишки, які будемо голосувати на початку року, також очікується перевиконання бюджету, а це сотні мільйонів. І цими сотнями мільйонів ми збалансуємо бюджет». Також міський голова доручив провести наступного року великі бюджетні дебати, на які запросити депутатів та представників громадськості.

Під час обговорення бюджету розвитку депутатка ЛМР Любов Давидович загострила питання фінансування капітальних ремонтів будинків ОСББ.

«Сьогодні реалізується новий закон про житлово-комунальні послуги. У стрічці було закладено 26 млн грн, хоча виділено лише 5 млн грн. До нас часто звертаються люди з приводу ремонту, тому прошу при розподілі вільних залишків врахувати це питання і збільшити суму на ОСББ». 

Депутат ЛМР Валерій Веремчук у свою чергу нагадав, що згідно із законодавством комунальні підприємства повинні звітувати про витрачені кошти.

«Це справді складний бюджет, він по факту на 845 млн грн менший, ніж цьогорічний. Але потрібно працювати над ефективністю коштів, щоб скоротити бюрократію, не затягувати початок ремонтних робіт до осені. Я закликаю, щоб ті роботи, на які готові ПКД, наступного року були розпочаті».  
Крім цього, депутат ЛМР Юрій Кужелюк нагадав, що зараз відбувається  встановлення середньої зарплати, від чого залежить тендерна документація.

«У зв’язку з цим, чи місто вже встановило середню зарплату, щоб не довелось перераховувати всі тендери? Також ми повинні скоротити узгодження з управлінням аудиту, щоб скоротити бюрократичні процедури і вчасно починати роботи».  

Детальніше:

Оксана Чухліб