×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Скорочення процедури перевірки документів пришвидшить реалізацію проектів - комісія фінансів

На комісії фінансів і планування бюджету депутати розглянули проект рішення «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 27.07.2018 №823», яке визначає Порядок проведення перевірки управлінням фінансового контролю департаменту “Адміністрація міського голови“ документів фінансового характеру.

За словами голови комісії Вікторії Довжик, на засіданні обговорили проект рішення, підготовлений управлінням фінансового контролю ЛМР, щодо покращення процедури фінансування виконання проектно-вишукувальних робіт.

«Традиційно на кінець року є багато звернень від розпорядників коштів щодо змін до бюджетних призначень, в основному вони стосуються перекидок, залишків коштів. Крім цього, розглянули внесення змін до титульних списків.

Що важливо, на комісії ми обговорили і погодили пропозицію скоротити кількість перевірок, які сьогодні здійснюються. Адже перевірка відбувається перед поданням в експертизу проектів і після. Ми вважаємо, що це зайва витрата часу і достатньо буде однієї перевірки, щоб проконтролювати проектно-кошторисну документацію до подання в експертизу. А подвійний контроль після експертизи нашого управління фінансового контролю і експертної організації - не доцільний».

Член комісії фінансів та планування бюджету Валерій Веремчук вважає, що в місті є велика проблема із затримкою і погодженням документів для виконання робіт.

«Багато робіт починають виконувати восени, коли погода вже несприятлива. А півроку документи «ходять» від управлінь до департаментів на погодження. І наша пропозиція – зменшити цю бюрократію, затримки. Це однозначно пришвидшить виконання робіт і вони будуть виконуватись навесні, влітку, коли для цього є всі відповідні умови. Позаяк управління фінансового контролю погоджує проект і кошторис до державної експертизи та після неї. Наша пропозиція: щоб другого погодження після державної експертизи не відбувалось, оскільки згідно з чинним законодавством це вже є документ, за який експерти несуть відповідальність. Тож будемо наполягати, щоб виконком врахував думку бюджетної комісії».