×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Учасники АТО та діти загиблих героїв зможуть проходити безкоштовну реабілітацію в Анталії – результати попередніх домовленостей

Делегація депутатів та працівників Львівської міської ради відвідала місто Анталія (Турецька Республіка). У рамках візиту були проведені зустрічі з представником МЗС Туреччини Послом Хусейном Авні Aксоєм, Генеральним секретарем мерії Анталії професором Біролом Екіджи та керівником управління з міжнародних зв'язків мерії міста Анталія Альпереном Ерказанджи.

За словами депутатки Львівської міської ради Олени Пасевич, метою поїздки було налагодження контактів з мерією Анталії щодо реабілітації воїнів АТО та культурного обміну між містами.

«Ми мали зустріч із Генеральним секретарем Муніципалітету міста Анталія, начальником відділу міжнародного співробітництва, представником міністерства закордонних справ Туреччини. Всі вони насамперед запевнили, що підтримують Україну у відстоюванні територіальної цілісності і суверенітету. У контексті реальної підтримки ми обговорювали програму літнього відпочинку і оздоровлення, реабілітації постраждалих у російсько-українській війні на сході, а також дітей загиблих героїв. Відповідно турецька сторона запевнила, що готова прийняти їх і власними силами розмістити на відпочинок».

Наразі опрацьовується відповідний план дій та заходів. Також представники мерії Анталії звернулись з пропозицією підписання Меморандуму про співпрацю між двома містами та можливість укладання угоди про статус міст-побратимів. 

b_557_371_16777215_00_images_Foto_День_прапора_3.jpg

Також під час зустрічей активно обговорювались питання культурної співпраці. Як повідомила депутатка Львівської міської ради Юлія Хомчин, у ході візиту відбулись зустрічі із заступником голови регіонального управління культури і туризму м.Анталія Ількнур Кокер, головою офісу міжнародної культури та проектів Муніципалітету міста Анталія Гаєю Доаноглу, губернатором району Коньяалти Камілом Кьотеном, одного з найбільших районів Анталії, де зосереджене туристичне, культурне життя.

«Мене, як представницю напрямку культури, зацікавила можливість співпраці в проектах. Це – міжнародні фестивалі опери та балету, конкурс піаністів, фестиваль театрів. Також ми приїхали з ідеєю, яку можемо запозичити в них  - бібліотека іграшок. Вони створили міську відкриту бібліотеку для дітей, яка сама по собі виглядає казкою. Окрім книжок, вона наповнена сучасними іграшками, які діти можуть брати безкоштовно на два тижні, але разом з книжкою, яку треба прочитати. Бібліотека створена для промоції читання, відлучення дітей від цифрового життя. Нам ця ідея припала до душі, тож хочемо створити таку бібліотеку у Львові. До того ж, у Туреччині уже знайшли партнерів, які готові нам допомагати з іграшками».      

Крім цього, за словами членів делегації, на зустрічах обговорювалось питання прямого авіарейсу між Львовом і Анталією.

«Зараз поки є лише чартерне сполучення між містами під час відпочинкового періоду. Але, власне, Туреччина зацікавлена у прямому рейсі між нашими містами. І такий рейс в контексті майбутньої співпраці є дуже затребуваний, тому ми плануємо увійти до робочої групи, яка буде працювати над вивченням цієї можливості», - говорить Олена Пасевич.

b_559_419_16777215_00_images_Foto_День_прапора_1.jpg

«Слід відзначити гостинний прийом нашої делегації,  – розповідає Ірина Джиговська, в.о. начальника відділу зовнішніх зв’язків та правового забезпечення управління “Секретаріат ради” ЛМР. - Рівень зустрічей був надзвичайно високий. У нас була насичена програма перебування, під час якої вдалось обговорити чимало спільних проектів між Львовом та Анталією в галузях культури, туризму, соціального захисту. Окрім цього, ми стали першою делегацією після візиту Президента України, яка відвідала Консульство України в Анталії. Сподіваюсь, що уже найближчим часом будемо мати  конкретні результати нашої двосторонньої співпраці».

Начальник відділу організації пленарних засідань ради управління «Секретаріат ради» Ірина Кміть зазначила, що під час візиту до муніципалітету Анталії, члени делегації ознайомились із роботою депутатського корпусу, до складу якого входить 103 депутати.

«Однією з особливостей є те, що депутати не проводять так часто засідання як у нас, а в основному, коли розглядаються бюджетні питання. Надзвичайне враження справила зала для засідань депутатів та сучасна система для голосування, яка ідентифікує особу за відбитком пальця. Тому насправді дуже важливим є такий обмін досвідом, який дає можливість в майбутньому запровадити нові технології та налагодити контакти з іншими муніципалітетами для удосконалення роботи депутатського корпусу під час пленарного засідання».