×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У Львові діятиме 75 локацій для належного вигулу собак

На пленарному засіданні депутати заслухали інформацію щодо дорожньої карти облаштування вигульних майданчиків та зобов’язання власників собак прибирати екскременти за своїми вихованцями.

Директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Ірина Маруняк зазначила, що 12 липня 2018 року була прийнята ухвала «Про підтримку електронно петиції «Зобов’язати власників собак прибирати екскременти за своїми вихованцями». А ще в 2016 році прийнята ухвала, якою затверджено правила утримання тварин.

«З огляду на це, ми підготували Стратегію створення інфраструктури для належного вигулу собак. Мета - забезпечення умов для гармонійного співіснування власників собак, мешканців, що не мають собак, та гостей міста. Це дасть змогу створити належну інфраструктуру для вигулу собак в місті - облаштування нових спеціалізованих майданчиків, реконструкцію занедбаних».

Як розповіла директорка ЛКП «Лев» Оксана Кошак, коментуючи Стратегію, згідно з проведеним соціологічним дослідженням, у Львові налічується 41 тисяча  господарських собак, а також 405 безпритульних.

«Коли ми працювали над Стратегією, то виходили з тих проблем, які є в м. Львові. Вся ця кількість тварин виходить щоранку і щовечора на вулицю. І їм потрібно належним чином співіснувати з мешканцями та іншими тваринами. Власне, ми взяли за основу місто Хельсинки, де така ж кількість мешканців та площа міста, та вивчили, як вони вирішили це питання. У Хельсинки створили 80 вигульних зон в місті, є тренувальні майданчики та прогулянкові маршрути» .

За словами Оксани Кошак, відповідно до Стратегії створення інфраструктури для належного вигулу собак, у Львові має діяти 75 локацій.

«Ми спільно з мешканцями обійшли існуючі місця і вивчили, що придатних для вигулу всього 15 %. Вони або не загороджені, або дуже близько до транспортних шляхів. Тому запропонували районним адміністраціям спільно знайти місця для вигулу собак. Їх вийшло – 75, де можна створити вигульні майданчики, прогулянкові зони, тренувальні. Щодо деяких ділянок будуть проведені громадські слухання. Попередній кошторис Стратегії, яка діятиме впродовж 5 років – 24 млн грн».

 На думку депутата Львівської міської ради Романа Іванціва, важливо, щоб Стратегія була дієвою і мала конкретний план реалізації.     

«У Львові є велика кількість собак, яких щодня господарі вигулюють у непризначених для цього місцях.  Це інколи створює напругу в суспільстві, адже поряд дитячі та спортивні майданчики. Щоб врегулювати цю проблему, потрібно створювати відповідну інфраструктуру – вигульні майданчики, зони для тренування собак. Проте дуже важливо, щоб це була реалістична стратегія, яка б відповідала нашим бюджетним можливостям. Щоб ми склали конкретний план її реалізації  і чітко дотримувались його».