×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У Вроцлаві відкрили кільце генерала УНР Марка Безручка

Депутати Львівської міської ради взяли участь у відкритті кільця генерала УНР Марка Безручка у Вроцлаві. Акція відбулась з ініціативи української громади при підтримці керівництва міста та Посольства України в республіці Польщі.  

В урочистостях взяли участь: Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця, консул України в Кракові Олег Мандюк, заступник мера Вроцлава з питань архітектури та розвитку Адам Грель, Голова Ради Міста Вроцлава Яцек Оссовські, депутати Львівської та Вроцлавської міських рад та інші офіційні особи.  

«Це дуже добре, коли з’являються вулиці українських героїв, а також українсько-польських героїв, яким є Марко Безручко, - зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця, - Такі постаті показують, що разом ми сила, міць і можемо протиставитись будь-якій загрозі. У Варшаві є сквери Тараса Шевченка, Василя Стуса, але ми працюємо, щоб з’являлось все більше таких місць та імен. Працюємо над тим, щоб у Вроцлаві згодом постало українське консульство, адже є підтримка місцевої влади, розуміння громади, що таке консульство потрібне, і є переконання, що Міністерство іноземних справ докладе всіх зусиль до цього, адже тут проживає велика українська громада».

1353339.jpg

Також делегація Львівської міської ради на чолі із Секретарем ради Анатолієм Забарилом взяла участь в урочистій сесії, присвяченій святкуванню Дня міста Вроцлава. Анатолій Забарило отримав подяку за співпрацю між містами від мера Вроцлава Рафала Дуткевича. У вітальному слові Анатолій Забарило, у свою чергу, подякував за розвиток україно-польських стосунків та підтримку української громади у Вроцлаві та нагородив Голову Ради Міста Вроцлава Яцека Оссовського відзнакою Львівського міського голови "Почесним знаком Святого Юрія".

1353293.jpg

«У 2003 році я мав честь разом з жінками-політиками Іриною Подоляк та Ларисою Федорів готувати угоду про співпрацю та побратимство між Вроцлавом та Львовом. Мені дуже приємно, що наші контакти розвиваються у всіх сферах життя між нашими містами. Я впевнений, що наше спільне майбутнє у співпраці, взаємній довірі, в спокої, мирі. Кажуть, що Вроцлав щодо  клімату є найтеплішим містом в Польщі. Але я переконаний, що Вроцлав також є найтеплішим містом в Польщі щодо приязні до українців».

1353291.jpg

З ініціативи керівника Об’єднання українців в Польщі «Вроцлавське коло» Ігоря Саламона, у Вроцлаві триває Рік міста Львова.

«На Водохреща ми розпочали Рік Львова у Вроцлаві. Зараз триває другий етап. У нас діють два фестивалі: «Калейдоскоп  культур» і «Viva Ukraina! Viva Polonia!». Проте ми вирішили започаткувати також співпрацю між вищими навчальними закладами наших міст, щоб ректори, викладачі представили культуру академічну. Тісна співпраця налагодилась між Львівською та Вроцлавською політехнікою, що дуже знаково. Адже після війни багато хто з львівської еліти переїхав до Вроцлава, започаткувавши тут наукову школу.  Крім цього, у вроцлавських вишах навчається багато українських студентів».  

 1353334.jpg

На думку депутата Львівської міської ради Юлії Хомчин, добросусідські стосунки між Львовом та Вроцлавом є хорошим прикладом для інших міст Польщі.

«У Вроцлаві діє великий Центр української культури, котрий за сприяння української церкви проводить багато заходів. Минулого року Вроцлав був європейською столицею культури і цей проект реалізовувався разом зі Львовом. Зокрема, під час місяця Львова у Вроцлаві лунала українська  музика, було представлене кіно, сучасне мистецтво, видана збірка поезій. Такі об’єднавчі проекти сприяють тіснішій співпраці. Крім цього, наш проект визнаний найкращим у рамках року європейської столиці. Самі вроцлав’яни високо оцінили наш рівень. Нещодавно у Львові ми відкрили сквер Яцека Куроня, а тепер у Вроцлаві є кільце генерала Марка Безручка. На мою думку, це дуже символічно, що кільце, щоб ми не ходили колами історії власних помилок, а вийшли за їх межі, робили зустрічні кроки і будувати добрі стосунки». 

 1353288.jpg