×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Депутати обговорили експертний висновок до проекту ухвали про порядок розміщення літніх майданчиків

На комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова ЛМР депутати розглянули експертний висновок до проекту ухвали «Про затвердження порядку розміщення відкритих літніх майданчиків біля об’єктів ресторанного господарства у м. Львові».

Як повідомила голова комісії Юлія Гвоздович, Львівська міська рада спільно з Львівським регуляторним хабом (УКУ), минулого року підписали меморандум про співпрацю. Зокрема, що стосується підготовки регуляторних актів міською радою, який передбачає проходження певного порядку та отримання експертного висновку профільною комісією.  

«Наша комісія є профільною з отримання регуляторних актів і ми поставили собі за мету при розгляді актів запропонувати підприємцям кращі, простіші умови для отримання дозволів, що, в свою чергу, мало би запобігати різним зловживанням. Сьогодні ми розглядали висновок щодо розміщення літніх майданчиків. Нещодавно відбулись громадські слухання з цього питання, на яких експертами був запропонований інший підхід, який спростить отримання дозволів підприємцям. Також йшлося про передачу права майданчикам без прив’язки через онлайн-продажі через систему ProZorro. Після надання департаменту економіки цього експертного висновку ми будемо ініціювати проведення спільного круглого столу, де зможемо визначити остаточний порядок розміщення літніх майданчиків у Львові».

Зі слів Юлії Гвоздович, у експертному висновку зазначено, що сама процедура, яка була використана для підготовки даного регуляторного акту була порушена, оскільки не проведений Тест малого підприємництва (М-Тест).

«Аналіз регуляторного впливу підготовлено з порушенням Методики проведення аналізу впливу регуляторного акту, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 р. №308, а саме є відсутнім Тест малого підприємництва (М-Тест)»,- йдеться в документі.

Керівник Львівського регуляторного хабу Тарас Хавунка зазначив, що  протокол громадських слухань наразі перебуває на стадії розгляду.

«Ми очікуємо на реакцію міського голови щодо наших пропозицій. Нагадаю, на громадських слухання ми запропонували декларативний спосіб подачі документів, а це - скорочена прозора процедура для зменшення впливу корупційних ризиків, літні майданчики без прив’язки – аукціон через систему ProZorro, що дозволить збільшити надходження до бюджету і третє –  запропонували пілотний проект встановлення всесезонних літніх майданчиків».