×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Петицію щодо відмови від маршруток та переходу на електротранспорт і зручні автобуси підтримали на профільній комісії

На комісії інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики підтримали проект ухвали «Про підтримку електронної петиції «Вимагаємо відмовитись від маршруток та перейти на електротранспорт і зручні автобуси» із зауваженнями. Зокрема, члени комісії запропонували збільшити термін виконання вимог петиції з двох років до п’яти.

За словами начальника відділу громадського партнерства Ореста Файфурки, петиція впродовж короткого часу набрала необхідних 500 голосів. Цей документ уже розглядали на профільній комісії і прийняли рішення, направити його в управління транспорту для отримання висновків.

На думку заступника голови комісії Віталія Свінціцького, пропозиції, викладені у петиції цілком слушні і потребують опрацювання.

«Це позиція не лише 500-от львів’ян, які підписали цю петицію. Це позиція більшості мешканців міста, які уже не мають сили терпіти брудні автобуси, хамську поведінку водіїв, порушення графіку. Відтак, на мою думку,  потрібно підтримати цей проект ухвали, який декларує оновлення автотранспорту. Проте, вважаю маємо дещо збільшити її термін виконання на більш реалістичний».

Як йдеться у зауваженнях управління транспорту, Стратегією розвитку м.Львова на період до 2020 року передбачається оновлення парку громадського транспорту на 70%. Із початком оновлення парку автобусів та придбанням автобусів великого класу, виникла необхідність заміни режиму роботи із «маршрутне таксі» на звичайний режим, оскільки автобуси великого класу не можуть працювати у режимі «маршрутне таксі».

«Збільшити частку перевезення пасажирів електротранспортом можливо лише при умові закупівлі нових трамваїв та тролейбусів, модернізації інфраструктури та мереж електротранспорту, а також розширенні мережі трамвайних і тролейбусних маршрутів. Здійснення перелічених заходів при наявному фінансуванні з державного та міського бюджетів не можливо реалізувати протягом двох років, як пропонується у петиції», - зазначено у зауваженнях управління транспорту.  

Як повідомив Орест Файфурка, проект ухвали пройшов майже уже всі необхідні візування і буде винесений на наступне пленарне засідання. У разі підтримки петиції депутатським корпусом профільне управління створить дорожню карту щодо її втілення в життя.