×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Представники чеського бізнесу відвідали Львівську міську раду

Секретар Львівської міської ради Анатолій Забарило зустрівся із представниками бізнес-кіл з міста Брно (Чеська Республіка).

У зустрічі взяли участь:  Алеш Поганка – меценат, підприємець, уповноважений з питань налагодження співпраці між Південно-Моравським краєм та Львівською областю, Ільнара Дудаш - голова громадської організації  «Українська ініціатива Південної Моравії» та Михайло Дідух – депутат Львівської міської ради.

У вступному слові секретар ради Анатолій Забарило подякував гостям за зацікавленість у співпраці з Львовом та висловив сподівання на швидке налагодження контактів між містами.

«Наші міста мають багато спільного. Брно – центр машинобудування та верстатобудування в Чехії. Львів також є містом з великим промисловим та культурним потенціалом. Деякі галузі, зокрема, машинобудівні, на жаль, були втрачені, але зараз стрімко розвивається ІТ-сектор, вітчизняне підприємство «Електрон» випускає трамваї і тролейбуси. Львів поки немає в  Чехії міст-побратимів, тож, думаю, наша співпраця та налагодження зв’язків, як ніколи,  на часі».

Голова громадської організації «Українська ініціатива Південної Моравії» Ільнара Дудаш зазначила, що в Чехії спостерігається велика зацікавленість Україною та Львовом зокрема.

«Кілька років тому ми з друзями створили громадську організацію в Брно «Українська ініціатива Південної Моравії». З того часу нам вдається досить успішно презентувати українську культуру в Чехії. Наша мета – показати, що українці мають свою багату історію, культуру, що у нас співучий народ, що українська мова дуже гарна. Також зараз ми готові допомагати в співпраці між нашими регіонами».

Як відзначив меценат, підприємець Алеш Поганка, спільне історичне минуле та  близькість мов має бути поштовхом для початку співпраці між Брно та Львовом.

«Чеські підприємці раніше не задумувались над тим, що зовсім поруч є таке чудове місто як Львів. Місто, яке поєднане з Чехією спільним історичним минулим,  близькістю мов. Ми вже неодноразово навідувались до Львова і нам уже вдалось познайомитись з багатьма цікавими людьми. Уже можна говорити про деякі конкретні результати співпраці. Наприклад, між оперним театром Львова та Національним театром м. Брно уже реалізовується конкретний проект, коли Львівський театр приїде із виставою у Брно. Також ведуться перемовини про співпрацю між регіональним телебаченням Львова та Брно, філармонією, а також футбольним клубом «Карпати», який ми хочемо запросити на футбольний турнір до нашого міста. Нам вдається відкривати двері, поєднувати людей, а вже сама співпраця, конкретні проекти проводять підприємці».

За словами Алеша Поганки, нещодавно в Чехії був проведений бізнес-форум для підприємців, відбулась презентація Торгово-Промислової палати м. Львова під час машинобудівної виставки. Також ведуться переговори про підписання угоди між Південно-Моравським регіоном та Львівською областю.

« Це має дати більшу платформу для співпраці на офіційному рівні. Окрім цього, минулого року ми провели форуми на тему підприємництва, ведення бізнесу в Україні та імпорту товарів».    

чехи.jpg

Як повідомив депутат Львівської міської ради Михайло Дідух, під час візиту до Львова вдалось напрацювати домовленості на рівні розвитку бізнесу в різних сферах.

«Сьогодні чеські друзі починають якісну співпрацю з низки інших напрямів – медицини, ресторанного бізнесу. Також відбулась зустріч з туристичними агенціями, оскільки чеський  турист має мало інформації про Львів. Враховуючи те, що відкривається авіарейс, то було б логічно пропонувати якісь туристичні пропозиції, маршрути. Звичайно, є й стратегічні речі – як відкриття технопарку у Львові, можливість побудови заводу з виготовлення дитячого харчування та інше».