×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Досвід Львова у розвитку інструментів місцевої демократії представлено на профільному комітеті ВРУ

05 лютого відбулося засідання робочої групи підкомітету Верховної ради України щодо визначення шляхів реформування законодавства України у сфері місцевої демократії. 

На засіданні обговорили тему опрацювання зареєстрованих у Верховні раді України проекти законів України про громадські слухання (реєстр. №2295а), про місцеві ініціативи (реєстр. №2296а), про внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” (щодо Статуту територіальної громади та форм безпосередньої участі мешканців у здійсненні влади) (реєстр. №3634), про внесення змін до деяких законів України щодо статутів територіальних громад (реєстр. №7297) та про внесення змін до деяких законів України щодо статутів територіальних громад (реєстр. №7297-1).
Юрій Лукашевський, начальник управління "Секретаріату ради" ЛМР  представив на засіданні робочої групи досвід Львова у розвитку інструментів місцевої демократії: громадські слухання, місцеві ініціативи, електронні петиції, громадський бюджет, загальні збори, громадські ради і консультації з громадськістю.
"Зараз у комітеті активно обговорюють можливість запровадження обов'язковості прийняття Статутів територіальних громад і паралельно суттєвого спрощення їх реєстрації в органах юстиції. Також мають намір більш чітко виписати в Законі про місцеве самоврядування існуючі механізми участі.
Моя думка, реєстрація Статутів має бути скасована або суттєво спрощена (за принципом мовчазної згоди), втручання держави в розвиток місцевої демократії має бути здійснене за принципом "не нашкодь". Як приклад, громадський бюджет - відсутнє регулювання на рівні Закону і маємо дуже цікаві та різноманітні підходи в різних містах України, а сам інструмент поширюється містами України як вірусна реклама".