×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Депутати розглянули питання, які вдосконалюють зв'язок Львівської міської ради з громадськістю

5 жовтня під час пленарного засідання сесії Львівської міської ради депутати прийняли дві ухвали, якими затвердили Положення про порядок проведення громадських слухань у м. Львові і Положення про порядок проведення консультацій із громадськістю у м. Львові. Ці документи презентував начальник управління "Секретаріат ради" Львівської міської ради Юрій Лукашевський

Ухвалу «Про затвердження Положення про порядок проведення громадських слухань у м. Львові» підтримав 41 депутат. Як зазначив Юрій Лукашевський, ця ухвала конкретизує процедуру ініціювання і організації громадських слухань та спрощує можливість ініціювати громадське слухання мешканцям Львова. Він додав, що станом на 11 серпня з початку року у Львові було організовано понад 60 громадських слухань. Вони є систематичними, користуються довірою серед людей, тому необхідно було привести процедуру проведення громадських слухань у відповідність до вимог діючого Статуту Львова. Відтепер ініціаторами проведення громадського слухання можуть бути: міський голова, депутатські комісії або виконавчі органи міської ради, львів'яни, громадські організації міста. Коли буде ухвалено новий Статут міста, то будуть внесені зміни до цього Положення.

Положення про проведення консультацій з громадськістю у Львові підтримали 42 депутати. Впровадження цього документу має сприяти налагодженню системного діалогу органів місцевого самоврядування міста Львова з мешканцями міста, підвищенню якості підготовки рішень з важливих питань у сфері місцевого самоврядування з урахуванням громадської думки, створенню умов для участі членів територіальної громади м. Львова у розробленні проектів таких рішень. Ініціаторами консультацій можуть бути Львівський міський голова, Львівська міська рада, постійні депутатські комісії, не менше 1/10 складу Львівської міської ради, виконавчі органи Львівської міської ради. Згідно з Положенням, вони подають повідомлення про ініціювання консультацій з громадськістю з відповідними додатками до управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради, яке, у свою чергу, після перевірки матеріалів консультацій публікує відповідне оголошення на сайті Львівської міської ради у розділі «Консультації з громадськістю». Як зазначив Юрій Лукашевський, на сайті Львівської міської ради буде визначено термін, протягом якого можна подавати пропозиції, а також обов’язковість результатів їх розгляду.