×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Активісти та посадовці із Сходу України вивчали досвід функціонування громадських рад Львова

Львівську міську раду в рамках навчального візиту відвідали представники органів місцевого самоврядування, голови та члени Громадських Рад Луганської та Донецької областей. У рамках візиту «Сталий розвиток громадянського суспільства через розбудову інституту громадських Рад та взаємодію з органами місцевого самоврядування» відбулась зустріч із  керівником відділу громадського партнерства ЛМР Орестом Файфуркою та представниками громадських рад Львова.

У ході навчального візиту учасники ознайомились з успішним практичним досвідом розвитку громадських рад Львова, функціонуванням громадського бюджету  та іншими механізмами громадської участі.

Як повідомив начальник відділу громадського партнерства ЛМР Орест Файфурка,  загалом у Львові створено 21 громадську раду,  до якої увійшло 210 громадських активістів.

«У Львівській міській раді громадські ради є профільними, тобто вони спеціалізуються на певних сферах і, відповідно, дають свої пропозиції і рекомендації щодо покращення роботи управління. Відповідне Типове положення про Громадську раду при управліннях Львівської міської ради прийняте на сесії 31.03.2016 року. Основними завданнями громадських рад є надання пропозицій, рекомендацій щодо покращення якості та ефективності діяльності управлінь, участь у розробці нормативних актів та пріоритетів співпраці міста з громадськими організаціями та розробці стратегії розвитку профільних галузей. Кількість учасників однієї громадської ради коливається від 5 до 27, залежно від сфери діяльності».           

Зі слів Ольги Присяжнюк, заступниці начальника відділу комунікацій з громадськістю та політичними партіями Донецької держадміністрації, метою візиту є вивчення досвіду створення громадських рад при профільних управліннях Львівської міської ради.

« У нас намір подивитись, як на Львівщині проходить процес децентралізації, як відбувається взаємодія між органами влади та громадськістю, ознайомитись з кращими практиками для того, щоб підвищити активність громадян. Особливо для нас цікавими є громадські ради при структурних підрозділах, адже туди входять фахівці своєї справи, тому ефективність, напевно, в рази вища. Щодо громадського бюджету, то в Донецькій області цього року в кількох містах він почав діяти - Краматорську, Вугледарі та Селідовому. Вони працюють тільки перший рік, але це уже великий крок для нас».        

_DSC0316A.jpg

На думку Оксани Кулеби, офіційного представника голови ГО «Клуб ділових людей», побудова успішного суспільства можлива лише за умови співпраці  громади та влади, що, в свою чергу, сприятиме розвитку малого бізнесу.

«Наша мета – об’єднання громадських організацій Львівської області із Сходом України для обміну досвідом, для побудови громадянського суспільства. Дуже важливо, щоб розвивались громадські ради, адже вони також сприятимуть розвитку малого бізнесу, тому що коли не буде співпраці між громадою і владою, то ми не зможемо побудувати успішне суспільство. Найголовніше, що експерти з різних середовищ є фахівцями своєї справ і можуть давати актуальні поради управлінням. Переконана, львівський досвід буде актуальним і для інших областей України».

ДовідкаПро затвердження Типового положення про Громадську раду при управліннях Львівської міської ради