×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У Львові оприлюднено рейтинг відкритості веб-сайтів місцевих органів влади

Рейтинг складено громадською організацією«Інституту інформаційного права» за за результатами моніторингу 20 веб-сайтів місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Львова. Моніторинг було проведено в квітні 2017 року. Мета дослідження- відслідкувати як місцеві органи влади дотримуються вимог законодавства щодо оприлюднення публічної інформації на своїх веб-сторінках.

Очолила рейтинг із показником 87% веб-сторінка Львівської міської ради www.city-adm.lviv.ua. Найбільш закриті для громадськості веб –сторінки Головного управління ДМС у Львівській області www. lv.dmsu.gov.ua (33 %) та Головного управління національно поліції у Львівськійобласті (37%).

Дослідження показало, що найчастіше місцеві органи влади приховують наступну інформацію: перелік адміністративних послуг та інформаційні картки до них, інформацію про фінансові ресурси органу влади (структуру та обсяг бюджетних коштів, порядок та механізм їх витрачання тощо), звіт про використання бюджетних коштів,річний план закупівель на 2017 рік.

«Моніторинг наша організація проводить вже втретє починаючи з 2013 року. За цей час можемо констатувати, що відкритість та наповненість веб-сторінок органів влади Львова на загал зросла. Найбільш проблемними залишається питання відкритості публічних фінансів. Зазвичай органи влади охоче оприлюднюють інформацію про свою діяльністьта здобутки, проте скромно замовчують скільки ж коштує така діяльність платникам податків».  - зазначив експерт організації МГО «Інститут інформаційного права» Юрій Ничка.

Довідка.

Для проведення дослідження експертами громадської організації було складено перелік інформації, яка є обов’язковою для оприлюднення відповідно до вимог чинного законодавства.  Вимоги до інформації про діяльність органів виконавчої влади України, яка підлягає оприлюдненню у мережі Інтернет, в основному визначені наступними законами:«Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про адміністративні послуги».

Додамо, що проект реалізовується в рамках Конкурсу соціально-культурних проектів «Зробимо Львів кращим!» Львівської міської ради.

Результати та методологія моніторингу.