×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 125
Неможливо завантажити XML-файл

Тбілісі (Грузія)

13.jpg

Площа – 726 км²

Населення – 1 172 700 осіб.

 

Тбілісі  — столиця Грузії та найбільше місто в країні. Тбілісі розташоване на річці Мктварі (Кура). Назва Тбілісі вперше згадується у IV столітті. Його появу пов’язують з наявністю в місті теплих сірчаних джерел. Засноване V століття нашої ери Вахтангом Горгасалі, царем Іберії, Тбілісі стало столицею Грузії в VI столітті. Місто є найважливішим промисловим, соціальним і культурним центром Грузії, а також важливим транзитним центром для глобальних енергетичних і торгових проектів.

 

Головним символом Тбілісі є Нарікала – фортечний комплекс різних епох на горі Мтацмінда в Старому місті. Точний час заснування фортеці невідомий, але у VII столітті вона вже існувала і називалася Шуріс-ціхе. Ще однією візитівкою столиці Грузії є пішохідний міст Миру на річці Кура. Міст складається з 156-метрового сталевого каркаса, покритого склом. Міст був побудований за ініціативою президента Грузії Михайла Саакашвілі (офіційне відкриття відбулось 6 травня 2010 року). У Тбілісі є один із найкрутіших фунікулерів у світі: кут нахилу складає 60 градусів, довжина шляху – майже півкілометра і долає він цю відстань за три хвилини.

 

Міста-побратими:

Єреван (Вірменія), Київ (Україна), Астана (Казахстан), Палермо (Італія), Атланта (США), Саарбрюкен (ФРН), Кишинів (Молдова), Більбао (Іспанія), Любляна (Словенія), Нант (Франція), Грозний (Росія), Томськ (Росія), Варшава (Польща), Львів (Україна).

 

Співпраця зі Львовом

Угоду про співпрацю між Львовом та Тбілісі було підписано 6 жовтня 2013 року.

Основні сфери співпраці:

  • місцеве самоврядування;
  • економічний розвиток;
  • планування та розвиток міста;
  • захист навколишнього середовища;
  • культура;

 

Фото з сайту: http://www.planetofhotels.com/