×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 126
Неможливо завантажити XML-файл

Вінніпег (англ. Winnipeg), (Канада)

8.jpg

Площа – 465, 16 км²

Населення – 663 617 осіб.

 

Вінніпег (англ. Winnipeg) — місто-столиця провінції Манітоба, яке розташоване майже в географічному центрі Північної Америки. Відомий як «Ворота на Захід», Вінніпег — найбільше місто в Манітобі і восьме за населенням у Канаді. Звали його раніше «серцем континенту» завдяки важливому його розташуванню в канадській транспортній мережі, адже місто — великий транспортний, фінансовий, промисловий, сільськогосподарський, та науковий центр країни. Сама назва Вінніпег походить від індіанського фразеологізму «wi-nipe-k» на мові індіанців-крі, що й означає «каламутна вода». В 1967 та 1999 рр. Вінніпег був місцем проведення Панамериканських ігор, третього за популярністю спортивного змагання в світі. Зі вступом Канади в Північноамериканську зону вільної торгівлі (НАФТА) Вінніпег відіграє важливу роль в економіці країни знаходячись в торгівельному коридорі між Мексикою і декількома великими містами США.

 

Визначні місця

Більшість пам’яток Вінніпега розташовані в Старому місті. У тому місці, де зливаються річки Ред і Ассінібойн, знаходиться історичний район Форкс. Дослівно «Форкс» перекладається, як «розвилка». У Форксі постійно проводяться різноманітні фестивалі. Крім того, тут знаходиться найдовший у світі каток, він має протяжність 8540м. Поруч з Форкс побудований величезний скейт-парк «Плаза». У Вінніпезі варто відвідати район Іскчендж, який повний будівлями Вікторіанської епохи. У районі Святого Боніфація знаходиться музей Святого Боніфація, що розташувався в найстарішому будинку міста 1846 року. До інших історичних місць Вінніпега відноситься Торговий район — один з головних комерційних центрів міста.

Університет Вінніпега є найбільшим університетом провінції і першим університетом Західної Канади (1877 рік заснування). В місті є кілька музеїв (музей Манітоби, музей залізниці), театральний центр, на сцені якого колись грав відомий голлівудський актор Кіану Рівз.

Вінніпег славиться своїм Королівським балетом та Симфонічним оркестром. Королівський Вінніпезький балет – один з кращих у всьому світі і найстаріший з нині діючих в Північній Америці. У 1953 році його трупа була удостоєна королівської хартії від Єлизавети II.

У місті добре розвинена інфраструктура, є безліч місць відпочинку та розваг, наприклад, не кожне місто світу може похвалитися такими парками як Assiniboine Park з його зоопарком або Kildonan Park, де ростуть найкрасивіші дерева в Канаді.

 

Міста-побратими: Сетагая, (Японія), Рейк’явік (Ісландія), Міннеаполіс (США), Львів (Україна), Маніла (Філіпіни), Тайчжун (Тайвань), Куопіо (Фінляндія), Беер-Шева (Ізраїль), Ченду (КНР), Чінджу (Південна Корея), Сан-Ніколас-де-лос-Гарса (Мексика).

 

Співпраця зі Львовом

Дружня угода (побратимство) про розвиток і зміцнення дружніх зв’язків між містами Львовом та Вінніпегом була підписана 26 листопада 1973 року. Угоду поновлено 27 листопада 2003 року.

Сфери співпраці:

  •          ведення міського господарства (міський транспорт, боротьба з забрудненням оточуючого середовища, водопостачання, дороги, системи каналізації, планування);
  •          у галузі освіти (обмін делегаціями студентів технічних та гуманітарних навчальних закладів), науки, культури;
  •          у галузі культури (організація поїздок професійних та самодіяльних мистецьких колективів);

забезпечення періодичного обміну делегаціями представників обох міст.

 

Фото з сайту: http://www.winnipeg.ca/