×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 128
Неможливо завантажити XML-файл

Пловдив (Республіка Болгарія)

b_654_420_16777215_00_images_Новини_Plovdivfoto.jpg

Пловдив (Республіка Болгарія)

Площа – 110 км²
Населення – 347 719 осіб

Пловдив (болг. Пловдив, давня назва Філіппополь) — місто в Болгарії, адміністративний центр Пловдивської області. Розташоване на берегах річки Маріці в центральній частині Верхньофракіської низовини, в 150 кілометрах від Софії. Вважається, що він старший Афін і Риму, так як його історія налічує близько 6000 років.

Історія міста
Своє ім'я місто неодноразово змінювало. Під час заселення міста фракійцями, у першому тисячолітті до нашої ери, воно називалось Евмолпіада. Після того як було завойоване царем Македонії у 342 році до н. е. отримало назву Філіппополь. Під час правління Римської імперії місто досягло свого найвищого розквіту, при цьому змінивши свою назву на Тримонтій, що означає «місто на трьох пагорбах». Потім був Пилдін, коли в ці місця прийшли слов'яни і місто стало частиною Першого Болгарського царства. Захоплене османами у 1364 році, воно знову змінює назву і стає Філібе.
У 15 столітті з'являються перші згадки про місто з назвою Пловдив. Коли в 1885 році за допомогою російських військ Болгарія була звільнена від турків, Пловдив став її частиною.

Визначні місця

Пловдив – місто, в якому гармонійно поєднуються сучасність і унікальні архітектурні пам'ятки античності та середньовіччя. Тут, в красивих історичних будівлях, розташовані затишні кафе і ресторани, безліч сувенірних і антикварних магазинчиків.
Старий Пловдив, будучи історичним центром, є багатим на визначні пам'ятки. Римський амфітеатр – грандіозна будівля, розрахована на 3000 глядачів, яка побудована більше 2000 років тому за наказом імператора Трояна. В прикрашеному аркадами і статуями Амфітеатрі сьогодні, як і раніше, проводяться концерти і вистави. В центрі Пловдива знаходиться Римський стадіон, оточений архітектурними пам'ятками різних епох. Період його будівництва припадає на друге століття нашої ери.
Особливо хотілося б відзначити церкву Святих Олени та Костянтина. Перша церква на цьому місці з'явилася в 337 році, на місці страти мучеників Северіяна і Мемноса, які сповідують християнську віру. Названа вона була на честь імператора Костянтина Великого і його матері. В цій церкві, незважаючи на численні руйнування, вдалося зберегти безцінні артефакти. Сьогодні тут можна побачити старовинні ікони, фрески і незвичайної краси оздоблення ручної роботи.
З часів османського правління в Пловдиві збереглися мечеті. Найбільшою і найцікавішою є мечеть Джума. Ця мечеть, побудована в середині 14 століття, має одну відмітну особливість. На відміну від інших, її склепіння вінчають дев'ять невеликих куполів. При відвідуванні церкви Святого Воскресіння, побудованої в 1578 році, особливу увагу слід приділити іконостасу 18 століття. На ньому вперше за історію болгарського Відродження були зображені світські сюжети поряд з духовними.
Неможливо скласти повну картину про місто без відвідування музеїв і виставок, а саме Історичного музею та Археологічного музею Пловдива. Цінителі живопису по достоїнству оцінять Державну галерею образотворчого мистецтва. Розміщена вона в будівлі 19 століття, яка сама по собі є великою археологічною цінністю. У галереї представлені роботи найвідоміших болгарських живописців, а також проводяться різні тематичні виставки та заходи.

Міста-партнери: Брно (Чехія), Бурса (Туреччина), Валенсія (Венесуела), Ґюмрі (Вірменія), Донецьк (Україна), Джидда (Саудівська Аравія), Єкатеринбург (Російська Федерація), Іваново (Російська Федерація), Касторія (Греція), Колумбія (США), Кошице (Словаччини), Куманово (Македонія), Кутаїсі (Грузія), Лейпциг (ФРН), Лесковац (Сербія), Лоян (КНР) Окаяма (Японія), Охрид (Македонія), Петра (Йорданія), Познань (Республіка Польща), Рим (Італія), Салоніки (Греція), Санкт-Петербург (Російська Федерація), Стамбул (Туреччина), Самарканд (Узбекистан), Тегу (Південна Корея)

Співпраця зі Львовом

Угоду про співпрацю між містом Пловдив та містом Львів було підписано 31 травня 2016 року.

Основні галузі співпраці:

• Економіка та інвестиції
• Наука, технології та туризм
• Охорона здоров’я
• Культура та освіта

Фото з сайту: http://peopleandcountries.com/article-405-1.html