×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 123
Неможливо завантажити XML-файл

Лодзь (Республіка Польща)

3.jpg

Площа – 294,4 км²

Населення – 722 022 осіб.

Лодзь (пол. Łódź) — центр та найбільше місто Лодзького воєводства. Засноване у XIII ст., статус міста отримує у 1423 році. В перекладі «Лодзь» означає човен. Назва міста пов’язана з легендою про Януша, який в пошуках місця для поселення, плив річками Польщі. Коли одного разу здійнялася буря, він мусив вийти на берег, перевернути човен і сховатись під ним. Коли буря пройшла, Януш зрозумів, що це знак, і що на цьому місці має бути місто. Так виникло місто Лодзь.

 

Визначні місця

У місті цікаво оглянути Музей мистецтва, Музей історії міста Лодзь, Білу фабрику Людвіка Гейлер, ректорат Лодзинської Політехніки, палац Познанського, Кафедральний собор Святого Костки, Будинок Петерс, найбільший у Європі старий промисловий комплекс Познанського та безліч інших пам’яток історії та архітектури. У Лодзі є найдовша вулиця у всій Європі – головна вулиця міста під назвою Пьотрковська, на якій розмістилися великі магазини, ресторани та інші заклади.

Протягом багатьох років Лодзь вважалась столицею польського кінематографу. На території міста діяли кіностудії художніх, науково-популярних і мультиплікаційних фільмів, студій звукозапису. Лодзь славиться всесвітньо відомою Вищою Школою Кінематографу, Телебачення і Театру. Щорічно у вересні в Лодзі проходить фестиваль «Діалог чотирьох культур», де наочно видно переплетіння культур на цій землі. Крім того, Лодзь відоме як місто з чудовою театральною та кіно традицією. Щорічно в грудні тут проходить Міжнародний Фестиваль операторського мистецтва «CAMER-IMAGE», на який з усіх куточків світу з'їжджаються визнані майстри кіномистецтва, студенти і просто любителі кіно.

 

Міста-партнери: Барейро (Португалія), Хемніц (ФРН), Іваново (Росія), Калінінград (Росія), Львів (Україна), Ліон (Франція), Мінськ (Білорусь), Мурсія (Іспанія), Одеса (Україна), Еребру (Швеція), Пуебла (Мехіко), Руставі (Грузія), Штуттґарт (Німеччина), Сегед (Угорщина), Тампере (Фінляндія), Тель-Авів (Ізраїль), Тяньцзінь (КНР), Вільнюс (Литва).

 

Співпраця зі Львовом

Договір про співпрацю між містами Львів та Лодзь підписано 28 листопада 2003 року.

Основні сфери співпраці:

  • господарський та соціальний розвиток;
  • житлове господарство та інфраструктура;
  • охорона здоров’я та соціальна допомога;
  • наука та освіта;
  • культура та мистецтво;
  • спорт, туризм та відпочинок.

 

У листопаді 2010 року команда депутатів та працівників Львівської міської ради брала участь у Міжнародному футбольному турнірі місцевого самоврядування у Лодзі.

У березні 2011 року депутати Львівської міської ради спільно із представниками міста Лодзь брали участь у семінарі в рамках Програми Східного Партнерства та Політики Добросусідства у м. Брюсель (Королівство Бельгія).

 

Фото з сайту: http://queens-travel.com/