×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 123
Неможливо завантажити XML-файл

Перемишль (Республіка Польща)

5.jpg

Площа – 43,76 км²

Населення – 64 728 осіб.

Перемишль (пол. Przemyśl)  – одне з найдавніших міст Польщі, розташоване на відстані 12 км від українсько-польського кордону. Місто є повітовим центром Підкарпатського воєводства, лежить на річках Сян і Вігор на перетині важливих залізничних та автомобільних шляхів.

Історія міста

Перші згадки про Перемишль містяться у київському літописному зведенні Повість врем’яних літ датуються 981 роком, у складі Київської Русі. Після монгольського нашестя на Русь був завойований Польщею. Після поділу Польщі потрапив у володіння Австро-Угорщини як частина Галичини. До Першої світової війни Перемишль перетворився в укріплену військову фортецю. Знову польським місто стало в 1918 році. У 1938 – 1941 рр. Перемишль входив до складу Української РСР. А після закінчення Другої Світової Війни місто, за рішенням уряду СРСР, було повернуте Польщі.

Визначні місця

У Перемишлі збереглось багато пам’яток старовини. Пам’ятка з часів перших П’ястів – це релікти будівлі ротонди та палатія на Замковій горі. В XIV ст. Казимир Великий збудував в цьому місці готичний замок. Замок, який перебудовували кілька разів, далі височіє над долиною Сяну і цілим містом. У підніжжя Замкової гори король Владислав Ягелло заснував кафедральний костел, який після перебудови в XVIII столітті поєднує в собі елементи архітектури готики і бароко. Нижче від кафедрального костелу знаходиться унікальний похилий Ринок  із збереженими до наших днів трьома сторонами забудови. Кам’яниці родом з XVI століття були свідками золотого віку Перемишля, який під кінець XVI i на початку XVII століття був одним з найбільших і найбагатших міст в Польщі. Свідчать про це, зокрема, пишні костели: францішканців, ієзуїтів, кармелітів та реформатів. Панораму чудового старовинного центру Перемишля , а також пагорбів, які височіють над містом, можна побачити з високої Годинникової вежі, де знаходиться унікальний музей дзвонів та люльок.

Міста-партнери: Мостиська (Україна), Гуменне (Словаччина), Трускавець (Україна), Еґер (Угорщина), Кам’янець-Подільський (Україна), Львів (Україна), Південний Кестівен (Великобританія), Падерборн (ФРН).

Співпраця зі Львовом

Договір про співпрацю між містом Львів та містом Перемишль було підписано 10 червня 1995 року. Декларацію про розширення та поглиблення співпраці підписано у м. Перемишль 4 березня 2005 року.

Основні сфери співпраці:

  • організація спільних починань у сфері культури, освіти, спорту і туризму, які дають можливість залучення коштів з європейських фондів;
  • спільне опрацювання та обмін туристичними пропозиціями;
  • створення сприятливого клімату для нав’язання співпраці між економічними суб’єктами;
  • сприяння обміну молоддю та нав’язання контактів між школами та навчальними закладами;

обмін досвідом та організація спільних починань у сфері європейської інтеграції.

 

Фото з сайту: http://www.day.kiev.ua/