×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 123
Неможливо завантажити XML-файл

Нові Сад (Сербія)

1280px-Panorama_of_Novi_Sad.jpg

Площа – 702, 7 км²

Населення – 335 704 осіб.

 

Нові Сад (серб. Нови Сад) — місто, розташоване на півночі Сербії на березі Дунаю, адміністративний центр автономного краю Воєводина. Назва міста в перекладі з сербської означає «Нова плантація».

 

Історія міста

Місто було засноване в 1694 році, коли сербські купці створили поселення на протилежному від Петроварадинської фортеці березі Дунаю. Імператриця Марія Терезія в 1748 році дала сербському поселенню латинське ім’я Neoplanta, що означає «Новий Сад». В XVIII - XIX ст. Нові Сад став осередком сербської культури того періоду, а також важливим торговим і виробничим центром і отримало прізвисько «Сербські Афіни». Під час революції 1848 року місто було в значній мірі зруйноване, але згодом швидко відновлене. Після Другої світової війни Нові Сад став частиною нової соціалістичної Югославії. З 2006 року Нові Сад входить до складу незалежної Сербії. Сьогодні в Нові Саді зосереджені культурні скарби краю: музеї, художні галереї, пам'ятники архітектури.

 

Визначні місця

Нові Сад – це місто музеїв, галерей та пам’ятків архітектури. Основною визначною пам’яткою є Петроварадинська фортеця– могутня фортифікаційна споруда, яку ще називають Угорським Гібралтаром - була закладена в 1692 році. Саме тут в 1716 році відбулася вирішальна битва між турецькою та австрійської арміями, перемога австрійців в якій поклала кінець турецькій загрозі для Центральної Європи. Фортеця добудовувалася майже 100 років і крім зовнішніх стін налічує 16 км підземних тунелів. У фортеці працюють міський музей, обсерваторія і планетарій. З 2000 року щоліта у фортеці Петроварадін проходить музичний фестиваль State of Exit. Зазвичай він триває 4 дні. На фестивалі виступають імениті виконавці та популярні групи. У 2007 році фестиваль отримав британськуфестивальну премію в категорії «Кращий європейський фестиваль».

З півдня Нові Сад захищений від вітрів північними схилами Фрушка гори. Однойменний заповідник покликаний оберігати унікальну флору і фауну цього місця. На Фрушка горі збереглися до наших днів 16 сербських православних монастирів початку XVI століття. Між покритих густим лісом схилів Фрушка гори сховалося невеличке Ледіначко озеро, яке утворилося в результаті бомбардувань НАТО.

Багата історична спадщина міста зберігається в музеях і галереях, серед яких особливо виділяються Музей Воєводини і етнічний комплекс Брвнара, Міський музей Нові Сад у фортеці і його колекція зарубіжного мистецтва, Театральний музей Воєводини, Музей сучасного мистецтва, Культурний музей Живановіч.

 

Міста-побратими: Баня Лука (Боснія і Герцеговина), Будва (Чорногорія), Дортмунд (ФРН), Гомель (Білорусія), Іліуполі (Греція), Іркуцьк (Росія), Львів (Україна), Модена (Італія), Нижній Новгород (Росія), Норвідж (Великобританія), Чанчунь (КНР), Тімішоара (Румунія), Печ (Угорщина), Арак (Іран).

 

Співпраця зі Львовом

Угода про співпрацю між Львовом та містом Нові Сад підписана 7 травня 2005 року.

Протокол намірів про розвиток співробітництва між містами Львів та Нові Сад підписано 30 червня 1999 року.
Основні сфери співпраці:

  • господарського та соціального розвитку;
  • житлового господарства та інфраструктури;
  • охорони здоров’я та соціальної допомоги;
  • науки та освіти;
  • культури та мистецтва;
  • спорту, туризму та відпочинку.

 

У червні 2010 та 2012 років делегації депутатів Львівської міської ради брали участь у фестивалі української культури «Калина» у м. Нові Сад.

У серпні 2012 року у Львові за сприянням депутатів Львівської міської ради відбувся Форум української молоді діаспори «Львів 2012» з метою обговорення проблем української молоді діаспори, напрацювання конкретних пропозицій з покращення ефективності роботи молодіжних організацій та координації їх роботи.

У березні 2013 року у Львові була організована зустріч депутатів Львівської міської ради з головами та провідниками молодіжних організацій діаспори.

 

Фото з сайту: http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%B9_%D0%A1%D0%B0%D0%B4