×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 123
Неможливо завантажити XML-файл

Будапешт (Угорщина)

1280px-The_building_of_the_Hungarian_Parliament_(10890208584).jpg

Фото з сайту: http://en.wikipedia.org/wiki/Budapest#/media/File:The_building_of_the_Hungarian_Parliament_(10890208584).jpg

Площа – 525,16 км²

Населення –  1,7 млн. осіб

Будапешт (угор. Budapest) — місто на Дунаї, столиця Угорщини.

www.budapest.hu

 

Історія міста

У 1873 році міста Пешт (угор. Pest — грубка), яке лежало на східному боці річки Дунай, Буда (лат. Buda) і Обуда (угор. Obuda, обидва — на західному боці річки) було об'єднано в одне місто під назвою Будапешт. Будапешт є одним із найприємніших міст Європи з гостинними жителями, чудовою архітектурою та неймовірною атмосферою. Недарма ж його називають «Маленьким Парижем в центральній Європі» та «перлиною Дунаю». Хоч Будапешт і складається з 23 округів, умовно місто можна поділити на дві частини: Буда та Пешт. Буда розташована на лівому березі Дунаю, а Пешт на правому березі. У 1873 вулиці міста стали освітлювати електричними ліхтарями, в 1887 в місті з'явилися трамваї, в 1885 — міський телефон, а в 1896 — перше метро на європейському континенті. В 1987 році Будапешт був внесений до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО за культурне та архітектурне значення будівель на березі Дунаю, замку Буда і проспекту Андраші.

 

Визначні місця

Найбільшою гордістю і туристичною атракцією Будапешту є Будайська фортеця або Замок Буда. Її почали зводити ще в XIII ст. і до кінця середньовіччя це був один з найбільших європейських замків. Вона пережила кілька руйнувань, після Другої Світової війни лежала в руїнах, але як фенікс відроджувалася у всій своїй величі і славі. Повоєнну реконструкцію Будайської фортеці, вважають однією з найкращих в Європі. На її території знаходиться цілий комплекс видатних пам’яток. Найвизначнішою з них безумовно є Королівський палац. Територія фортечного комплексу є своєрідним «містом в місті», зі своїми вулицями і площами. Однією з таких є площа Святої Трійці, на якій знаходиться храм Св. Матяша (Матвія). В східній частині замку знаходиться Національна Галерея – тут на постійній основі діє виставка картин та скульптур угорських митців, а південному – Музей Історії та Археології.

Візитною карткою Будапешта та всієї країни є будівля Угорського Парламенту. Гордий палац у неоготичному стилі підноситься над берегами Дунаю, розкинувшись на 13500 м². Довжина споруди 268 метрів, в ньому знаходиться 691 приміщення. Головний фасад будівлі виходить на Дунай, на ньому розміщено 88 скульптур угорських королів. Головний вхід в парламент охороняється двома скульптурами левів – він називається «Левині Ворота».

Рибальський бастіон – місце, з якого відкривається один з найкращих видів на Парламент, адже він розташований на протилежному березі Дунаю.  На цьому місці колись був рибний ринок, саме і від цього походить назва. Ця захисна фортеця, що символізує 7 племен-засновників Угорщини, являє собою цілий комплекс найдавніших архітектурних шедеврів. В центрі площі споруджено пам’ятник Святому Іштвану – першому угорському королю. Стіни фортеці зібрали всередині себе собор святого Матяша, знаменитий Лабіринт, Резиденцію Президента і безліч інших визначних пам’яток.

Площа Героїв – унікальне місце, присвячене тисячолітньому ювілею Угорщини, – знаходиться в міському парку Будапешта Варошлігет. Над площею височіє колона архангела Гавриїла, який, за легендою, з’явився у сні святому Іштвану і закликав його звернути угорців у християнство. На напівкруглих колонадах розмістилися всі герої Угорщини від дня її заснування і до теперішнього моменту. Тут суворо споглядає на глядача бронзовий Людовик I Великий, Імре Текелі, Ференц II Ракоці та ще 11 культових історичних постатей.

“Море серед Європи” називають озеро Балатон за масштабні розміри і красиву навколишню природу. Найбільше озеро Центральної Європи стало серцем курортної Угорщини та її найбільшою (594 км²) гордістю.

У парку розташовані всесвітньовідомі термальні купальні Сечені, які єнайбільшими в Європі та були збудовані ще в 1913 р. в стилі необароко. Вода надходить із двох гарячих мінеральних джерел з температурою 74°C і 77°C з глибини 1256 метрів. Сечені складається із 11 купалень і 5 басейнів.

 

Культурні заходи

Будапешт — головний культурний осередок Угорщини, тут розташовані головні національні театри, музеї, мистецькі заклади освіти, інші культурні заклади тощо.1884 року за проектом Міклоша Іблі було зведено будівлю Будапештської опери. 1896 року у Будапешті було засновано центральний музей Угорщини — Музей образотворчих мистецтв. У 1802 році було засновано Національну бібліотеку імені Ференца Сечені.

Фестиваль «Сіґет» — один із найбільших європейських фестивалів, що відбувається щоліта в серпні з 1993 року на дунайському острові Hajógyári sziget в Обуді. Музична програма фестивалю є багатожанровою, а крім неї є багато інших — театральна, мистецька, циркова. Щодня — близько 250 програм на 60 майданчиках та сценах. Фестиваль популярний серед мешканців Західної Європи. Понад 50 % відвідувачів приїжджають із-за кордону, найбільше — з Нідерландів, Німеччини, Великої Британії та Франції.

 

Міста-партнери: Берлін (ФРН), Форт Ворт (США), Франкфурт (ФРН), Кошице (Словаччина), Ліссабон (Португалія), Нью-Йорк (США), Львів (Україна), Сараєво (Боснія і Герцеговина), Тель-Авів (Ізраїль), Відень, (Австрія), Вільнюс (Литва), Загреб (Хорватія), Дублін (Ірландія), Стамбул (Туреччина).

Співпраця зі Львовом

Угоду про економічне та культурне співробітництво між містом Львів та містом Будапешт було підписано 18 жовтня 1993 року.