×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 123
Неможливо завантажити XML-файл

Фрайбург (Федеративна Республіка Німеччина)

IMG_3749_900.jpg

Площа – 153,07 км²

Населення – 229 144 осіб.

 

Фрайбург (нім. Freiburg im Breisgau) розташований на південному заході Німеччини, на кордоні з Францією і Швейцарією, четверте за величиною місто у федеральній землі Баден-Вюртемберг. Повна назва — Фрайбург у Брайсгау або Фрайбург ім Брайзгау.

 

Історія

У 1120 році місто було засновано німецьким графом Конрадом фон Церінгером. «Freiburg» в перекладі з німецької мови означає «Вільна фортеця». Право ринкової торгівлі, вигідне положення на перетині торгових шляхів та багаті поклади срібла у Шварцвальді сприяли швидкому розвитку та добробуту міста. У 1368 році багаті мешканці Фрайбурга заплатили 15 000 срібних марок викупу графам фон Фрайбург, які впродовж 150 років займалися передусім війнами та чварами, та перейшли під владу Габсбургів. Після занепаду місто знову почало процвітати. У 1457 році ерцгерцог Альбрехт VI Австрійський заснував Фрайбурзький університет Альберта-Людвіга один з найстаріших в Німеччині, який дотепер займає одне із провідних місць серед університетів Європи. Сьогодні місто славиться економічним добробутом, якому сприяють передусім багато малих та середніх підприємств із сектору послуг, медичної техніки, фармації, сонячної енергії, біотехнологій та електроніки.

 

Визначні місця

Символом міста є Фрайбурзький Мюнстер, який будувався протягом 300 років з початку XIII ст. – до початку XVI ст. На відміну від багатьох інших споруд в центрі міста, він не був зруйнований під час Другої світової війни. Неподалік від Мюнстера - два колишні монастиря, в яких сьогодні розмістилися музеї Фрайбурга - краєзнавчий, музей природної історії, музей середньовічного живопису. З іншого боку від Мюнстера - будинку міської знаті, дві ратуші – Стара – XVI ст. і Нова – збудована на початку ХХ ст.

Приваблива для туристів і ще одна визначна пам’ятка Фрайбурга – Європа-Парк – один з найпопулярніших у Німеччині парк розваг і атракціонів. Близько ста різноманітних, часом унікальних, атракціонів і шоу зібрані на площі 85 гектарів і поділені на 11 кварталів, кожен з яких оформлений в стилі якоїсь європейської країни.

 

Міста-партнери: Безансон (Франція), Інсбрук (Австрія),Падуя (Італія), Гілфорд (Великобританія), Медісон (Вісконсин) (США), Мацуяма (Японія), Львів (Україна), Ґранада (Іспанія), Ісфахан (Іран).

 

Співпраця зі Львовом

Договір про встановлення поріднених зв’язків між Львовом та Фрайбургом було підписано 24 серпня 1989 року.

Сфери співпраці:

  • обмін делегаціями міських Рад та органів міського управління в цілях обміну досвідом в галузі охорони навколишнього середовища, транспорту, планування розвитку міст;
  • розвиток економічних зв’язків та встановлення взаємовигідних торгових відносин, сприяння налагодженню контактів між промисловими організаціями та підприємствами;
  • програми обміну між школами, інститутами, університетами та іншими навчальними закладами;
  • розвиток культурних зв’язків, обмін діячами культури.

 26 травня 2017 року було підписано Угоду про співпрацю між міськими управліннями Львова та Фрайбурга щодо енергетичної оптимізації окремих районів міста Рясне 1, Рясне 2 та Кам’янка. Угода діятиме з вересня 2017 року по серпень 2020 року за підтримки Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку (BMZ), організації Engagement Global та програми NAKOPA (Довготривалий розвиток спільнот шляхом підтримки партнерських проектів). Мета проекту – підвищити енергоефективність у мікрорайоні, включаючи інтеграцію відновлюваних видів енергії і формування свідомості населення.

Фото з сайту: http://altman.kiev.ua/travel/germany/germany2012/freiburg